Notowania

Podwyżki dla policjantów. Od stycznia dostaną po 250 zł więcej

Od stycznia policjanci dostaną podwyżki w wysokości 253 zł – to najwyższa podwyżka od lat. Wyższe pensje dostaną też strażacy, straż graniczna i BOR. Do 2020 roku służby dostaną prawie 9,2 mld zł. Ale część z tych pieniędzy będzie przeznaczona na zakup nowego sprzętu i modernizację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CEZARY PECOLD/ SE/ EAST NEWS)

Od stycznia policjanci dostaną wynagrodzenia większe o 253 zł – to najwyższa podwyżka od lat. Wyższe pensje będą mieli też strażacy, straż graniczna i BOR. Do 2020 roku służby dostaną prawie 9,2 mld zł. Część z tych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup nowego sprzętu i modernizację.

W 2017 roku na podwyżki dla służb mundurowych pójdzie 600 mln zł, a do 2020 roku – 4,1 mld zł. To efekt uchwalonego programu modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020.

Najwięcej dostanie policja

Część z tych pieniędzy zostanie przeznaczona na podwyżki dla policjantów. Od stycznia tego roku funkcjonariusze dostaną o 253 zł więcej, a pracownicy administracji o 250 zł więcej. Kolejna seria podwyżek nastąpi w 2019 roku, wtedy sięgną one analogicznie 309 i 300 zł. W sumie do 2019 roku wynagrodzenia policjantów wzrosną średnio o 562 zł miesięcznie.

Pozostałe środki zostaną przeznaczone na bezpieczeństwo. W ramach programu modernizacji powstanie 66 nowych komisariatów i komend, kupione zostaną m.in. cztery śmigłowce, 150 samochodów terenowych i 1500 terenowych, 10 tysięcy pistoletów samopowtarzalnych i 400 pistoletów maszynowych. Oprócz tego funkcjonariusze dostaną również nowe radary, alkomaty i narkotesty.

PSP, Straż Graniczna i BOR

Również strażacy dostaną podwyżki w takiej samej wysokości jak policjanci – 562 zł miesięcznie. W sumie Państwowa Straż Pożarna otrzyma do 2020 roku 1,7 mld zł, z czego sfinansowane zostaną również inwestycje budowlane i zakup pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Kolejne 1,2 mld zł trafi do Straży Granicznej. To pieniądze na budowę strzelnic, przebudowę aresztów w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców, ale także rozbudowę własnych obiektów. Straż Graniczna dostanie także kilkaset pojazdów - samochody patrolowe i terenowe, mikrobusy, ambulanse medyczne, motocykle i skutery śnieżne, lekki śmigłowiec, nowe pistolety maszynowe oraz karabiny.

Najmniej środków przypadnie BOR – 200 mln zł. Z tych pieniędzy zostaną kupione samochody reprezentacyjne, ochronne, opancerzone, uzbrojenie i sprzęt informatyczny, który ma służyć m.in. ochronie naszych zagranicznych placówek.

Tagi: podwyżki dla policjantów, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-01-2017

FFxpolicja +250, a szeregowy urzędnik, ten, który odstawia największy kawał roboty za swego naczelnika, koordynatora i dyrektora - zarabia obecnie … Czytaj całość

13-01-2017

moonWojskowi siedzą w garażach jeżdżą na misje nie dla swojej ojczyzny tylko dla kasy, sciemnialem na poligonie, marnują paliwo na zabawy dla dużych … Czytaj całość

13-01-2017

moonPretensje zawsze mają Ci co mają coś na sumieniu, żaden normalny obywatel nie pisalby bzdetnych komentarzy że psiarni itd, pseudokibicowi nigdy nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (513)