Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Radomscy samorządowcy apelują do premier Beaty Szydło. Chcą szybszego podziału Mazowsza

104
Podziel się:

Premier Beata Szydło w roli negocjatora. Przynajmniej tak szefową rządu widzą radomscy samorządowcy. Piszą do niej list i oczekują, że nakłoni unijnych urzędników do szybkiego, statystycznego podziału Mazowsza. Dzięki temu Radom mógłby - praktycznie od zaraz - korzystać z europejskiego wsparcia.

Radomscy samorządowcy apelują do premier Beaty Szydło. Chcą szybszego podziału Mazowsza
(Jacek Dominski/REPORTER)
bELgNQIB

O takie rozwiązanie zabiegano od lat. I stało się, ale efekty decyzji będą odczuwalne dopiero po 2020 roku. - Zbyt późno - mówi wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik. Radom jest biedniejszy i słabiej się rozwija niż bogata stolica. Miasto zmaga się także z wieloma problemami. Unijnych pieniędzy potrzebuje od zaraz, a nie dopiero za trzy lata, gdy mowa będzie o nowej perspektywie finansowej. Ale gdyby nie udało się statystycznie wydzielić Warszawy, Radom i inne powiaty, które są w podobnej sytuacji, straciłyby i tę szansę na europejską pomoc.

Samorządowcy chcieliby móc sięgać już teraz po pieniądze, które ma w dyspozycji marszałek Mazowsza, dlatego napisali list do premier Beaty Szydło i poprosili o wsparcie parlamentarzystów, zwłaszcza tych z Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem posła Wojciecha Skurkiewicza, apel do szefowej rządu to gest bez pokrycia, ponieważ wiadomo, że sprawa wymagałaby osobnych negocjacji z Komisją Europejską i - według niego - z prawnego punktu widzenia jest to bardzo trudne, a wręcz niewykonalne.

bELgNQID

Wniosek o uruchomienie procedury podziału Mazowsza na dwa regiony opracowano pod koniec ubiegłego roku, a złożono - w tym roku w lutym.

oprac. Monika Szafrańska

bELgNQJe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(104)
Ewa
5 lata temu
550dobrze ze w polsce sa jeszcze promocje ktore potrafia oderwac sie od codziennosci, dostałam od koleżanki info, że mają 5000 sztuk ow.ly/hFLD307jvdj, w koncu naprawili swoj blad
Genowefa
5 lata temu
498dobrze ze w polsce sa jeszcze promocje ktore potrafia oderwac sie od codziennosci, najlepszy prezent na swieta, tylko 5000 sztuk, bit.ly/2ho7TNq, w koncu naprawili swoj blad
Bogusława
5 lata temu
102odbijajac od tematu, warto czasem pochodzić po necie, dostałam od koleżanki info, że mają 5000 sztuk ow.ly/hFLD307jvdj, w koncu naprawili swoj blad
bELgNQJf
mateo
5 lata temu
Hahaha, najpierw awantura z UE, a teraz niby mają pójść nam z czymś na rękę? Wolne żarty :)
Dana
5 lata temu
Z jakiej racji Unia ma dawać kasę dla pisowskiego Radomia, sami weźcie się do roboty i sobie zaróbcie.
...
Następna strona