Notowania

kraj
01.09.2017 06:38

Pokolenie milenialsów dyktuje warunki. Wydają pieniądze, żyją po swojemu

Pokolenie Y, czyli ludzie urodzeni między 1980 a 2000 r., nie pamiętają "starych czasów". Różnią się od poprzednich generacji jak dzień od nocy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Universität Salzburg (PR)/CC BY 2.0/flickr)

Są generacją przełomu kulturowego. Wolni, kapryśni, skoncentrowani na sobie, krytyczni i niezastąpieni - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".

Pokolenie Y, czyli ludzie urodzeni między 1980 a 2000 r., nie pamiętają "starych czasów". Różnią się od poprzednich generacji jak dzień od nocy. Wychowani są w epoce wolnorynkowej i dostępności wszelkich dóbr.

Nie są przywiązani do miejsca zamieszkania, ale do stylu życia. Nie gromadzą, mniej oszczędzają, niechętnie biorą kredyty. Wydają pieniądze i żyją według własnych wartości. 90 proc. milenialsów jest aktywnych w mediach społecznościowych.

Są kreatywni, pełni energii, pozytywnie nastawieni do swojej przyszłości, ale i roszczeniowi, krytyczni i odporni na informacje zwrotne. Nie przywiązują się do miejsca pracy. Idą tam, gdzie jest im dobrze, gdzie mają możliwość rozwoju, dobre relacje, gdzie otrzymują pochwały i czują wolność - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zobacz także: Pokolenie Henryków

Tagi: kraj, różne, styl życia, ludność, pap, "Rzeczpospolita", przegląd prasy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-09-2017

wnioskiMam 44 lata i według mnie pokolenie Y to ludzie nie umiejący wbić gwoździa, puszkę farby otwierają młotkiem i przecinakiem, myślą że znają obsługę … Czytaj całość

01-09-2017

Polak po 1980W komentarzach widać zawiść, typową dla Polaków urodzonych przed 1980r. i wychowanych w PRLu.

01-09-2017

MaciekAż w pewnym momencie obudzą się z przysłowiową ręką w nocniku.

Rozwiń komentarze (10)