Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Pokolenie milenialsów dyktuje warunki. Wydają pieniądze, żyją po swojemu

11
Podziel się:

Pokolenie Y, czyli ludzie urodzeni między 1980 a 2000 r., nie pamiętają "starych czasów". Różnią się od poprzednich generacji jak dzień od nocy.

Pokolenie milenialsów dyktuje warunki. Wydają pieniądze, żyją po swojemu
(Universität Salzburg (PR)/CC BY 2.0/flickr)

Są generacją przełomu kulturowego. Wolni, kapryśni, skoncentrowani na sobie, krytyczni i niezastąpieni - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".

Pokolenie Y, czyli ludzie urodzeni między 1980 a 2000 r., nie pamiętają "starych czasów". Różnią się od poprzednich generacji jak dzień od nocy. Wychowani są w epoce wolnorynkowej i dostępności wszelkich dóbr.

Nie są przywiązani do miejsca zamieszkania, ale do stylu życia. Nie gromadzą, mniej oszczędzają, niechętnie biorą kredyty. Wydają pieniądze i żyją według własnych wartości. 90 proc. milenialsów jest aktywnych w mediach społecznościowych.

Są kreatywni, pełni energii, pozytywnie nastawieni do swojej przyszłości, ale i roszczeniowi, krytyczni i odporni na informacje zwrotne. Nie przywiązują się do miejsca pracy. Idą tam, gdzie jest im dobrze, gdzie mają możliwość rozwoju, dobre relacje, gdzie otrzymują pochwały i czują wolność - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zobacz także: Zobacz także: Pokolenie Henryków
kraj
styl życia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
Swojchhlop
3 lata temu
Pokolenie Y , to są ludzie którzy mają w nosie wszystko i wszystkich , szczególnie 1980 do końca 1988 najgorszy sort pracowników , młodsi podchodzą do zadan zdecydowanie lepiej, nie rozumiem tych ludzi 1980-1988 , istotne jest tylko ja , ja , i jeszcze raz ja , nic od siebie wszystko do siebie, mam nieprzyjemność pracować z takim zespołem , o 15 nie stawaj koło drzwi startują ciebie , może się palić i walić nic nie zrobią od siebie , nawet kasa na nich wrażenia nie robi , nie zostanie dłużej ma to w nosie że trzeba i płacone jest po co ? Lepiej zawołać o podwyżkę , ma mieć dużo za to że jest i pachnie i jest a reszta ma się dopasować , ma być zrobione podane , nadane, zero myślenia, nie znam się .. to się często słyszy, myślą tylko o sobie ....
lol
6 lat temu
są to ludzie bardzo dobrze wykształceni
34
6 lat temu
I good ;-)) tak trzymac mlodzi, traktowac kapitalistow tak jak oni Was/Nas. nasze pokolenie (Gen-X) i starsze tego nie potrafia.
Buchasaa
6 lat temu
Pokolenie przyszłych bankrutów
Maciek
6 lat temu
Aż w pewnym momencie obudzą się z przysłowiową ręką w nocniku.