Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pół miliarda zysku Tauronu na aukcjach elektronicznych

Pół miliarda zysku Tauronu na aukcjach elektronicznych

Platforma zakupowa Tauronu daje konkretne zyski. Fot. Piotr Zajac/REPORTER
Platforma zakupowa Tauronu daje konkretne zyski.

Platforma zamówień elektronicznych Tauronu działa już piąty rok. Wyliczono, że dzięki niej grupa zaoszczędziła już pół miliarda złotych.

Platformę zakupową Tauron uruchomił w 2013 roku i zarejestrowało się w niej już 828 dostawców usług budowlanych i materiałów. Według informacji Kamila Kamińskiego, wiceprezesa ds. zarządzania korporacyjnego, każde zadanie o wartości powyżej 14 tys. euro wystawione na platformie zakupowej, przyciągało w ubiegłym roku już średnio cztery oferty.

- Wysoka konkurencyjność przetargów pozwala na osiąganie oszczędności w zakresie zakupów, a dzięki aukcjom elektronicznym grupa zaoszczędziła już ponad 500 mln zł - powiedział wiceprezes ds. zarządzania korporacyjnego Kamil Kamiński.

Aukcje działają pięć lat - spółka oszczędzała więc na nich średnio 100 mln zł rocznie. To około 7 proc. zysku netto, jaki grupa Tauron osiągnęła w 2017 roku (1388 mln zł).

Zobacz też: Jadwiga Emilewicz: „Walka ze smogiem nie jest wielkomiejską fanaberią”


Tauron rozpoczyna drugi cykl spotkań dla potencjalnych wykonawców dostawców i producentów chcących współpracować ze spółkami grupy. W 2017 r. w spotkaniach wzięło udział 800 firm.

- Dzięki spotkaniom z rynkiem w nowej formule komunikacji zaobserwowaliśmy poprawę przepływu informacji z kontrahentami, co przełożyło się na wzrost konkurencyjności na postępowaniach przetargowych - wskazał wiceprezes. - W bieżącym roku również zamierzamy spotykać się z kontrahentami, którzy współpracują z naszymi kluczowymi spółkami - dodał.

Podczas pierwszego spotkania w nowym cyklu, w spółce zależnej Tauron Ciepło przedstawiony zostanie planowany zakres prac remontowych i inwestycyjnych przewidzianych na rok 2018, w tym również prac w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji.

W drugiej części spotkania zainteresowane firmy będą mogły uzyskać m.in. informacje na temat wymogów formalnych w postępowaniach przetargowych, zasad obowiązujących we współpracy z firmami zewnętrznymi, procedur bezpieczeństwa dla firm wykonawczych oraz zasad korzystania z platformy zakupowej Taurona.


Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Marcin
2018-03-12 18:12
Chyba w 2011 roku, a nie 2013 r. W 2013 r. była uruchomiona druga platforma, ale w aukcjach już brałem udział wcześniej.
xxxd
2018-03-07 15:08
zarząd tauronu powinnien ponieść karę za to , że już od 2 lat nie wypłaca należnej akcjonariuszom dywidendy.Niby zyski a dywidendy nie ma , za to na wydatki związane z PIS dają
Zaufany
2018-03-07 06:20
Z tymi pracownikami to prawda,nawet na kasie w biedronce zarobki mają wyższe UB
Pokaż wszystkie komentarze (6)