Notowania

Pół miliarda zysku Tauronu na aukcjach elektronicznych

Platforma zamówień elektronicznych Tauronu działa już piąty rok. Wyliczono, że dzięki niej spółka zaoszczędziła już pół miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Zajac/REPORTER)
Platforma zakupowa Tauronu daje konkretne zyski.

Platforma zamówień elektronicznych Tauronu działa już piąty rok. Wyliczono, że dzięki niej grupa zaoszczędziła już pół miliarda złotych.

Platformę zakupową Tauron uruchomił w 2013 roku i zarejestrowało się w niej już 828 dostawców usług budowlanych i materiałów. Według informacji Kamila Kamińskiego, wiceprezesa ds. zarządzania korporacyjnego, każde zadanie o wartości powyżej 14 tys. euro wystawione na platformie zakupowej, przyciągało w ubiegłym roku już średnio cztery oferty.

- Wysoka konkurencyjność przetargów pozwala na osiąganie oszczędności w zakresie zakupów, a dzięki aukcjom elektronicznym grupa zaoszczędziła już ponad 500 mln zł - powiedział wiceprezes ds. zarządzania korporacyjnego Kamil Kamiński.

Aukcje działają pięć lat - spółka oszczędzała więc na nich średnio 100 mln zł rocznie. To około 7 proc. zysku netto, jaki grupa Tauron osiągnęła w 2017 roku (1388 mln zł).

Zobacz też: Jadwiga Emilewicz: „Walka ze smogiem nie jest wielkomiejską fanaberią”

Tauron rozpoczyna drugi cykl spotkań dla potencjalnych wykonawców dostawców i producentów chcących współpracować ze spółkami grupy. W 2017 r. w spotkaniach wzięło udział 800 firm.

- Dzięki spotkaniom z rynkiem w nowej formule komunikacji zaobserwowaliśmy poprawę przepływu informacji z kontrahentami, co przełożyło się na wzrost konkurencyjności na postępowaniach przetargowych - wskazał wiceprezes. - W bieżącym roku również zamierzamy spotykać się z kontrahentami, którzy współpracują z naszymi kluczowymi spółkami - dodał.

Podczas pierwszego spotkania w nowym cyklu, w spółce zależnej Tauron Ciepło przedstawiony zostanie planowany zakres prac remontowych i inwestycyjnych przewidzianych na rok 2018, w tym również prac w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji.

W drugiej części spotkania zainteresowane firmy będą mogły uzyskać m.in. informacje na temat wymogów formalnych w postępowaniach przetargowych, zasad obowiązujących we współpracy z firmami zewnętrznymi, procedur bezpieczeństwa dla firm wykonawczych oraz zasad korzystania z platformy zakupowej Taurona.

Tagi: tauron, energetyka, tpe, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2018

olo bolodywidendy jak nie było tak nie ma

06-03-2018

BolszewikDo taurona powinna zajrzeć kontrola, bo firmy wygrywają przetargi za nie realne kwoty (niskie) i nikt się nie zastanawia potem, czy ta firma … Czytaj całość

07-03-2018

xxxdzarząd tauronu powinnien ponieść karę za to , że już od 2 lat nie wypłaca należnej akcjonariuszom dywidendy.Niby zyski a dywidendy nie ma , za to na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)