Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Podwyżki dla policji. Wiemy, ile dostaną mundurowi

197
Podziel się:

Będzie ona wynosiła średnio 309 zł dla funkcjonariuszy i 300 zł dla pracowników cywilnych.

Kursant w policji, czyli pracownik pierwszego stopnia zaszeregowania, może liczyć najwyżej na 1939 zł na rękę.
Kursant w policji, czyli pracownik pierwszego stopnia zaszeregowania, może liczyć najwyżej na 1939 zł na rękę. (Piotr Drabik/Flickr)

Od stycznia 2019 roku funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa będą zarabiać więcej o średnio 309 zł w przypadku funkcjonariuszy i 300 zł pracowników cywilnych.

Minister Joachim Brudziński oraz Jarosław Zieliński spotkali się w czwartek z przedstawicielami związków zawodowych służb podległych MSWiA.

Związkowcy od dłuższego czasu walczą o podniesienie wynagrodzeń wszystkich funkcjonariuszy. - Chcemy dialogu ze związkami zawodowymi. Poprzez powołanego przeze mnie pełnomocnika jestem na bieżąco informowany o propozycjach i postulatach służb mundurowych – stwierdził szef MSWiA. Jak dodał, funkcjonariusze, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powinni być bowiem godnie wynagradzani.

Fot: SG NSZZ Policji

Tymczasem, jak wynika z oficjalnych tabel płac w Policji, funkcjonariusz po przeszkoleniu, w drugim stopniu zaszeregowania, na rękę dostaje mniej niż pracownik Lidla po dwóch latach pracy.

- 2830 zł na rękę to średnia z całego kraju z nagrodami i uposażeniami. Przeciętna pensja policjanta po przeszkoleniu w Polsce to maksymalnie 2,4 tys. zł netto – podkreślał w rozmowie z money.pl Rafał Jankowski.

Kursant w policji, czyli pracownik pierwszego stopnia zaszeregowania, może liczyć najwyżej na 1939 zł na rękę.

Zobacz także: Policjanci nie dali się zwieść przebierańcom:

Minister zapowiedział więc najbliższa podwyżka, od 1 maja tego roku obejmie ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających funkcjonariuszy. Na ten cel przeznaczone zostanie 150 mln złotych.

Kolejna zostanie wprowadzona od 1 stycznia 2019 r. Będzie ona wynosiła średnio 309 zł dla funkcjonariuszy i 300 zł dla pracowników cywilnych.

Na spotkaniu ze związkowcami omawiano również sprawy związane ze zwolnieniami lekarskimi funkcjonariuszy. Projekt dotyczący L4 zakłada, że za okres zwolnienia lekarskiego do 30 dni w roku funkcjonariuszom przysługiwałoby wynagrodzenie w wysokości 100 procent.

Minister Brudziński zadeklarował skonsultowanie projektu ze wszystkimi związkami zawodowymi, a następnie rozpoczęcie procesu legislacyjnego. Zostanie również powołany wspólny zespół roboczy, który będzie analizował inne przedstawione przez związkowców postulaty.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(197)
Donpol
5 lata temu
Powinni znieść przywileje jak więcej chcą zarabiać to coś za coś
Piotrek WAWA
5 lata temu
Czas rekrutacji w moim przypadku to było tylko 7 miesięcy, za co nie zapłacono mi nic a wręcz przeciwnie kosztowało mnie to dużo czasu wysiłku no i kasy. Na dzień dzisiejszy szkolenie zasadnicze trwa 7, miesiąca z zarobkiem 1940 zł. Jest skoszarowane więc rodzinę zobaczę tylko na weekendy. Koszty utrzymania zostają praktycznie takie same pomimo zapewnionego zakwaterowania w szkole. Ganiają cie tam jak kota. Jeżeli chcecie żeby w Polsce było bezpiecznie i żeby policjanci byli uczciwi to musicie im więcej płacić. Mieszkając w Warszawie to wynagrodzenie nawet te 2800 zł to jest jak taka większa zapomoga. Do wszystkich zawistnych ludzi co piszą takie paskudne komentarze mam propozycje. Wstąpcie do policji i zobaczcie sami czym różni się praca na kasie w biedronce od służby. Na porządku dzienny jesteś wyzywany od psów, padają epitety typu HWDP itd.
RED
5 lata temu
W POLICJI ZARABIA SIĘ BARDZO MAŁO. W VW NA TAŚMIE ZARABIA SIĘ WIĘCEJ. PRZYWILEJE? MOŻE KIEDYŚ BYŁY. JEŚLI SZUKACIE DARMOZJADÓW, KTÓRZY BIORĄ PENSJE I OGROMNE MISZKANIÓWKI W KWOCIE 200000TYS.Zł ZA OGLĄDANIE FILMÓW I GRĘ W KARTY NA SŁUŻBIE TO SPÓJRZCIE NA WOJSKO POLSKIE!!!
ZAQ
5 lata temu
W niektórych komentarzach czytam, że "jeszcze im mało", że "przywileje i emerytura po 40 latach". Skoro tak dobrze w mundurze to czemu nikt się nie pcha drzwiami i oknami, a rząd MUSI dawać podwyżki? Bo musi, chociaż nie chce. Teraz przyjmują nawet 40-latków. Składajcie papiery i szlifujcie krawężniki. Zaprzyjaźnijcie się z suwerenem i patologią. Proszę....
Robert
5 lata temu
jeszcze bym wam ujął za te nieróbstwo lebry umundurowane, najpierw się roboty chwyccie a pozniej zacznijcie pertraktować o podwyżkach
...
Następna strona