Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
10.05.2018 06:03

Policyjne radary oszukują? Sprawdzi to... policja

Policja chce przeanalizować wyroki uniewinniające dla kierowców złapanych przez "suszarki". Specjalny zespół zbada, czy pomiary na pewno są wiarygodne i czy policjanci są odpowiednio przeszkoleni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja SE/ East News)
Komenda główna sprawdzi, czy radary nie oszukują

Specjalny zespół ds. radarów został powołany w Komendzie Głównej Policji - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ma zbadać, czy do uniewinniających wyroków dla kierowców przyłapanych przez radary doszło z powodu uchybień formalnych, czy może wina jest po stronie urządzeń i funkcjonariuszy.

Policyjne radary. Nawet 10 proc. oszukuje?

Dziennik podaje, że w 2016 roku ujawnili ok. 1,6 mln przypadków przekroczenia prędkości. Kierowcy odmówili przyjęcia mandatów niemal 12 tys. razy, jednak uniewinnionych zostało mniej niż 90 osób. Cytowany przez "DGP" Jarosław Teterycz, specjalista ds. pomiarów prędkości, uważa, że niemiarodajnych może być nawet 10 procent policyjnych pomiarów.

Oto najgorszy kierowca w Polsce. Pobiła wszelkie rekordy! Zobacz wideo:

Radary mają swoich przeciwników nie tylko wśród kierowców i ekspertów, ale nawet wśród samych funkcjonariuszy. Policyjni związkowcy apelowali na przykład do komendanta głównego, aby wycofał z użycia modele Iskra-1.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: policja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-05-2018

XxxxxccBzdury że Policjant nie potrafi obsługiwać radaru to jak pistolet kierujesz na pojazd naciskasz wiązka wychodzi i wraca co można zepsuć ludziom się w … Czytaj całość

10-05-2018

witekpRadary Iskra mają sfałszowane świadectwo typu i z tego powodu ich legalizacje są nieważne. Ten przekręt zrobiła ekipa rządząca policją w latach … Czytaj całość

10-05-2018

MaciejŚmieszne policja będzie kontrolowana przez policje :)

Rozwiń komentarze (8)