Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

GUS:
Dane o sprzedaży detalicznej. Efekt zakazu handlu widać jak na dłoni

Polska chce coraz więcej eksportować do Chin

Polska chce coraz więcej eksportować do Chin

Fot. Eugene Regis/wikimedia (CC BY 2.0)

Polska ma szanse zwiększyć swój eksport do Chin. Tak uważają przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja. W Warszawie odbyła się konferencja, w której wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Ambasady Chin oraz reprezentanci biznesu z obu krajów.


Prezes Izby, która jest organizatorem spotkania, Janusz Piechociński zwraca uwagę na dużą przewagę importu chińskich produktów nad polskim eksportem. Zaznacza, że nasz kraj ma Chińczykom dużo do zaoferowania. Chodzi między innymi o polską żywność, maszyny, części samochodowe, a także polskie wzornictwo.


Janusz Piechociński podkreśla, że nasz kraj musi aktywnie działać na rzecz zwiększenia eksportu swoich towarów do Chin.


W czerwcu uruchomiono regularne kolejowe połączenie towarowe między Polską a Chinami. W inauguracji wzięli udział prezydenci obu krajów. W pierwszym transporcie do Chin znalazła się między innymi nasza żywność.

eksport, Polska, chiny, janusz piechociński
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
antyklerykał
2016-09-16 13:38
"tygrys gospodarczy" europy skończy jak zawsze z ręka w nocniku, stawiam że ok 80 % gospodarki polski katolickiej jest w rękach oligarchów "państwa chrześcijańskiego NATO" dyktatora USA i chodzi o eksport towarów oligarchów , ok. 70 % banków i handlu już w 2014 roku było w rękach oligarchów reżimu NATO !!!!!! a co z jabłkami których nie zjedli watykanczycy na złość putinowi ?????
edi
2016-09-16 13:29
Może jabłuszka i wodę mineralną samolotem.
szczytne ideały
2016-09-16 12:40
Polska chce eksportować do Chin... POLSKA CHCE EKSPORTOWAĆ NA MARSA!
Pokaż wszystkie komentarze (7)