Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska fundacja narodowa
07.09.2016 12:24

Polska Fundacja Narodowa. Jaka będzie jej rola?

Promowanie pozytywnego wizerunku Polski, dbanie o polskie interesy gospodarcze i walka ze szkodliwymi stereotypami na temat Polaków - między innymi takie cele stawia Polskiej Fundacji Narodowej minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Przebywający na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju minister powiedział w radiowej Jedynce, że proces tworzenia nowej instytucji dobiega końca. Pytany o jej zadania, podkreślił, że Fundacja ma się zajmować między innymi skutecznym lobbingiem w Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskiej, tam gdzie - jak mówił minister - często zaniedbuje się polskie interesy.

Po drugie, Fundacja ma prezentować pozytywny przekaz na temat Polski, by przekonać zagranicznych inwestorów do polskich pracowników i inwestowania w naszym kraju. Jak zaznaczył minister, takie działania wymagają szeroko zakrojonej akcji informacyjnej w europejskich mediach, ale też na przykład na wyższych uczelniach.

Dawid Jackiewicz zapowiedział, ze wkrótce wyłonione zostaną władze nowej instytucji, a Polska Fundacja Narodowa ma zostać zarejestrowana w sądzie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Tagi: polska fundacja narodowa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-09-2016

jakotakowiei tak oto nieudacznicy bez pomysłu na własne życie powołują organizację z pomysłem dla innych

07-09-2016

asdfJej rolą będzie dolewanie do koryta pieniędzy aby kolene piSSomęty miały się w czym pławić.

07-09-2016

wojasA mnie ZUS okroił o 100 zl emeryturę bo pracowałem rok dłużej i co nawet do sądu w III RP odwołać się nie można, bo prawo w Polsce nie obowiązuje.

Rozwiń komentarze (8)