Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska pomaga uchodźcom w Iraku

0
Podziel się:

Łączna waga wysłanego ładunku to prawie dziesięć ton.

Polska pomaga uchodźcom w Iraku
(Xinhua/Photoshot/Reporter)
bEsoeFjF

Do północnego Iraku dotarł kolejny transport polskiej pomocy humanitarnej dla uchodźców. Specjalny samolot wylądował na lotnisku w Irbilu - stolicy irackiego Kurdystanu.

W transporcie dostarczono namioty, koce, odzież, tabletki do uzdatniania wody i inne artykuły pierwszej potrzeby, przekazane nieodpłatnie przez rządową Agencję Rezerw Materiałowych, Fundację SOS dla Życia oraz Polską Akcję Humanitarną. Łączna waga ładunku to prawie 10 ton - czytamy w komunikacie rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcina Wojciechowskiego.

Realizowana z inicjatywy MSZ akcja pomocy humanitarnej przy ścisłej współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Ministerstwem Obrony Narodowej oraz organizacjami pozarządowymi jest reakcją na dramatyczne apele skierowane do społeczności międzynarodowej, m.in. przez regionalny rząd irackiego Kurdystanu oraz miejscowe władze kościelne.

bEsoeFjH

To już drugi w ostatnich miesiącach transport z polską pomocą humanitarną dla uchodźców w północnym Iraku. _ Potwierdza on aktywne zaangażowanie Polski w wielowymiarowe działania międzynarodowej koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu _ - pisze w komunikacie rzecznik MSZ.

bEsoeFki
KOMENTARZE
(0)