Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Polska weźmie udział w zbliżającym się szczycie G20

60
Podziel się:

Wyróżnienie dla Polski. Morawiecki dostał zaproszenie od Niemiec na szczyt G20

Polska weźmie udział w zbliżającym się szczycie G20
(JAKUB WOSIK/REPORTER)

Polska weźmie udział w zbliżającym się marcowym szczycie G20 w Baden Baden w Niemczech. "Każdy kraj organizator ma prawo zaprosić jednego gościa i Niemcy postanowiły zaprosić Polskę"- powiedział Wolfgang Schauble podczas spotkania ministrów finansów. To duże wyróżnienie dla Polski.

G20 to miejsce spotkań i dialogu o gospodarce, finansach i innych wyzwaniach dla świata. Spotykają się na nim przedstawiciele 19 państw i UE. Oficjalnie są to najbogatsze państwa świata, choć w kilku przypadkach znajdują się tam kraje nie mieszczące się w rankingu największych gospodarek świata. Początkowo spotykano się na szczeblu ministrów finansów, później rozszerzono to na przywódców państw, którzy spotykają raz do roku.

W 2017 r. kolejny, 12 szczyt G-20, odbywa się w Niemczech. Polska nie jest członkiem grupy. Zaproszenie na takie spotkanie to spore wyróżnienie.

Wcześniej wicepremier Morawiecki był uczestnikiem konferencji przedstawicieli G20 w niemieckim Wiesbaden. Miała ona miejsce 25 stycznia. Było to spotkanie z udziałem reprezentantów wysokiego szczebla z ministerstw finansów i banków centralnych Niemiec, Anglii, Szwajcarii i Meksyku - podało polskie radio. Takie zaproszenie dla wicepremiera Morawieckiego było precedensem w dotychczasowej praktyce działania Grupy.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(60)
Salomon
7 lat temu
Za chwilę zaproszą nas do G8. Brawo.
VP
7 lat temu
Brawo! W końcu odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu! Morawiecki to jest facet który potrafi robić biznes! Życzę Panu długiej i owocnej kariery na tym stanowisku!
CHCĄ MORAWIEC...
7 lat temu
CHCĄ MORAWIECKIEGO A NIE BALCEROWICZA !!!!
PRZYSZŁA NAGR...
7 lat temu
Gratuluję Tobie V-ce Premierze Morawiecki!!! Tyleś się natrudził i PRZYSZŁA NAGRODA !!!!
.rysio.
7 lat temu
Oj,to kolejny cios dla opozycji. Chyba spać nie będą mogli przez najbliższe noce.
...
Następna strona