Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szydło: jest dobra perspektywa dla zakładów wojskowych w Łodzi

21
Podziel się:

Jest dobra perspektywa wielu lat spokojnej pracy dla Wojskowych Zakładów Lotniczych w Łodzi - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło podczas wizyty w tych zakładach. Tworzymy skonsolidowany system doposażenia i zabezpieczania sprzętu dla polskiej armii - zapewniła.

Szydło: jest dobra perspektywa dla zakładów wojskowych w Łodzi
(PAP/Grzegorz Michałowski)

- Chcę bardzo jasno powiedzieć, że dla zakładów łódzkich, w których jesteśmy w tej chwili, jest dobra perspektywa, perspektywa wielu lat spokojnej pracy i rozmowy w Mielcu i Świdniku potwierdziły, że będzie kooperacja, że będzie współpraca, że polski sprzęt wojskowy, który będzie służył polskiej armii, tutaj w Łodzi będzie konserwowany, remontowany - powiedziała premier.

- Tworzymy skonsolidowany system doposażenia i zabezpieczania sprzętu dla polskiej armii - zapewniła szefa rządu.

Jak mówiła Beata Szydło, sprzęt musi być nowoczesny, bezpieczny i skuteczny. Premier powtórzyła swe deklaracje z poniedziałku przedstawione w zakładach w Mielcu i w Świdniku, że ważne jest, aby był on kupowany na korzystnych ekonomicznie warunkach. - Postępujemy tak jak postępują wszystkie państwa, które kierują się interesem narodowym - powiedziała.

Helikoptery wojskowe dostarczone Siłom Zbrojnym przez m.in. zakłady w Mielcu, będą serwisowane w centrum serwisowym utworzonym w Wojskowych Zakładach Lotniczych w Łodzi - poinformował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Macierewicz razem z premier Beatą Szydło odwiedził we wtorek Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 w Łodzi, które miały być wiodącym zakładem w umowie ze stroną francuską przy dostawie dla polskiej armii śmigłowców Caracal.

Jak zaznaczył szef MON, właśnie w Łodzi powstaną zakłady serwisowe, naprawcze "dla całego polskiego przemysłu śmigłowcowego". Dodał, że w tym zakresie są gwarancje zarówno ze Świdnika jak i z Mielca.

- Będzie to integralny element kontraktu na nowe helikoptery, które zasilą polską armię w najbliższych latach - dodał. Macierewicz powiedział, że w 2016 r. dostarczone zostaną dwa śmigłowce, w 2017 r. - 8, a potem - 11.

Minister poinformował również, że będą prowadzone rozmowy z ukraińską Motor Siczą, w sprawie dostarczania do zakładów w Łodzi silników m.in. do Mi - 8 i Mi - 24.

wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
Grzech
6 lat temu
Naród sobie wybrał polityków to ma - miesięcznice, pomoc Amerykanom (a gdzie wjazd bez wizy do USA?), a pieniążki się chce z Europy. A może polscy politycy zdążają do federacji (czego prezesa nauczył tatuś). Polscy politycy zamiast stać w jednym rzędzie - Francja, Niemcy, Polska, i wykorzystując BREXIT zając miejsce Anglików - idą na wschód i kumplują z tymi co nie maja nic do gadania – (Orban). A Polacy się patrzą i nic - szafa gra. Ciekawe co będzie jak Europa przykręci kurek a Rosja nie da – gdzie będą wyborcy? Pójdą do Watykanu - ten da na pewno!
chlop z prowi...
6 lat temu
To Szydlo zna sie na zbrojeniowce? Myslalem,ze zna sie tylko na wozach drabiniastych !!!
keks
6 lat temu
taaak, zakłady produkujące pozbędą się źródła dochodu w postaci serwisowania.... gdzie ci ludzie się uchowali... na czym się zarabia, nie tylko na produkcji zamiast wprowadzić nowe technologie i integrować się z rozwojem przemysłu europejskiego... kupimy amerykańskie.. śmigłowce airbusa były, są jak kto woli jakie są, amerykańskie czy AW.. też sa, pytanie to specjalisty aptekarza czy odróżnia śmigłowiec wielozadaniowy od quasi wielozadaniowego... czy odróżni szturmowy od desantowego... i na koniec czy odróżni śmigłowiec goły od wyposażonego... itd oby tylko miesięcznica nie zajęła sie tamten
jasnowidz7
6 lat temu
bardziej by Polaków interesowała deklaracja chęci rozwoju i budowy wyrzutni rakiet z głowicą atomową, Rusek by wtedy Polski nigdy nie tknął, a tak musimy się bawić w sojusze i kwestionować wasalstwo w sojuszu
albatros
6 lat temu
nasza zbrojeniowka co najwyzej moze produkowac nocniki a nie helikoptery wysokiej klasy
...
Następna strona