Notowania

polska
28.02.2009 08:08

Polska i Niemcy razem w walce z kryzysem

Polska i Niemcy zbliżyły swoje stanowiska dotyczące sposobów walki z kryzysem gospodarczym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

_ - Polska i Niemcy zbliżyły swoje stanowiska dotyczące sposobów walki z kryzysem gospodarczym _ - poinformował po rozmowie Donalda Tuska z Angelą Merkel rzecznik premiera Paweł Graś.

Graś powiedział dziennikarzom, że oboje szefowie rządów odbyli dobrą, szczerą i optymistyczną rozmowę, poświęconą prawie w całości polityce finansowo-gospodarczej Unii Europejskiej. Miała ona związek z niedzielnym szczytem Wspólnoty dotyczącym walki z kryzysem. Według Pawła Grasia stanowisko polskiego rządu i jego sposób walki z kryzysem zyskały uznanie niemieckiej kanclerz.

Zarówno Polska jak i Niemcy są przeciwni zapędom protekcjonistycznych w Europie.

_ - Po pierwsze zdecydowane "nie" dla zapędów protekcjonistycznych w Europie. I to jest wspólny głos i Polski i Niemiec _ - powiedział Graś w _ Kontrapunkcie _ RMF FM i _ Newsweeka . - Po drugie _ _ zdecydowane "nie" dla euroobligacji; po trzecie szukanie takich dróg i sposobów wsparcia poszczególnych krajów na wyjście z kryzysu, żeby to był element wspólnej polityki i solidarności europejskiej _ - dodał.

Tusk i Merkel spotkali się w piątek wieczorem w Hamburgu. Rozmowa dotyczyła kwestii związanych z polityką finansową i gospodarczą UE, w tym przygotowań do niedzielnego nieformalnego szczytu UE w Brukseli poświęconego walce z kryzysem.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Tusk: Unia musi uniknąć protekcjonizmu ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;unia;musi;uniknac;protekcjonizmu,150,0,430742.html )
* [ Balcerowicz: Należy wzmocnić nadzór finansowy ]( http://news.money.pl/artykul/balcerowicz;nalezy;wzmocnic;nadzor;finansowy,210,0,430546.html )
* [ Ekonomiczna narada na szczycie w sprawie euro ]( http://news.money.pl/artykul/ekonomiczna;narada;na;szczycie;w;sprawie;euro,234,0,430314.html )
Tagi: polska, niemcy, kryzys, merkel, tusk, walka, gospodarka, wiadomości, polityka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz