Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska i Niemcy razem w walce z kryzysem

0
Podziel się

Polska i Niemcy zbliżyły swoje stanowiska dotyczące sposobów walki z kryzysem gospodarczym.

Polska i Niemcy razem w walce z kryzysem
(PAP/Radek Pietruszka)
bEqOwgpx

_ - Polska i Niemcy zbliżyły swoje stanowiska dotyczące sposobów walki z kryzysem gospodarczym _ - poinformował po rozmowie Donalda Tuska z Angelą Merkel rzecznik premiera Paweł Graś.

Graś powiedział dziennikarzom, że oboje szefowie rządów odbyli dobrą, szczerą i optymistyczną rozmowę, poświęconą prawie w całości polityce finansowo-gospodarczej Unii Europejskiej. Miała ona związek z niedzielnym szczytem Wspólnoty dotyczącym walki z kryzysem. Według Pawła Grasia stanowisko polskiego rządu i jego sposób walki z kryzysem zyskały uznanie niemieckiej kanclerz.

Zarówno Polska jak i Niemcy są przeciwni zapędom protekcjonistycznych w Europie.

bEqOwgpz

_ - Po pierwsze zdecydowane "nie" dla zapędów protekcjonistycznych w Europie. I to jest wspólny głos i Polski i Niemiec _ - powiedział Graś w _ Kontrapunkcie _ RMF FM i _ Newsweeka . - Po drugie _ _ zdecydowane "nie" dla euroobligacji; po trzecie szukanie takich dróg i sposobów wsparcia poszczególnych krajów na wyjście z kryzysu, żeby to był element wspólnej polityki i solidarności europejskiej _ - dodał.

Tusk i Merkel spotkali się w piątek wieczorem w Hamburgu. Rozmowa dotyczyła kwestii związanych z polityką finansową i gospodarczą UE, w tym przygotowań do niedzielnego nieformalnego szczytu UE w Brukseli poświęconego walce z kryzysem.

ZOBACZ TAKŻE:

bEqOwgqa
KOMENTARZE
(0)