Notowania

media
18.08.2007 11:14

Polskapresse nie zdobędzie Małopolski

Właściciele wydawanego w Krakowie "Dziennika Polskiego" zdementowali doniesienia o sprzedaży tytułu grupie wydawniczej Polskapresse.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Właściciele wydawanego w Krakowie "Dziennika Polskiego" zdementowali doniesienia o sprzedaży tytułu grupie wydawniczej Polskapresse. *

Zapowiedzieli jednak, że nadal będą poszukiwać partnera, który wzmocni kapitałowo wydawnictwo i zwiększy możliwości wydawania gazety. Nie wykluczyli również sprzedaży nowej emisji akcji w ofercie publicznej na warszawskiej giełdzie.

"Nieprawdą jest, że partnerem w ostatnio prowadzonych rozmowach był jakikolwiek upoważniony członek władz grupy Polskapresse, tym bardziej nieprawdą jest rzekoma zgoda dotychczasowych, polskich właścicieli Wydawnictwa Jagiellonia SA, na sprzedaż naszego tytułu na rzecz Polskapresse i na przeniesienie wydawania Dziennika Polskiego do Warszawy" - napisali członkowie zarządu wydającej dziennik spółki Jagiellonia SA w oświadczeniu.

_ "Dziennik Polski" ukazuje się od 1945 roku. Tytuł, wydawany przez Wydawnictwo Jagiellonia SA ukazuje się w województwach małopolskim i podkarpackim w ośmiu wydaniach lokalnych. W spółce wydającej gazetę 75 proc. akcji mają polscy akcjonariusze, a 25 proc. grupa Polskapresse. _Jak przyznali, w ostatnich miesiącach prowadzone były rozmowy z co najmniej dwoma poważnymi inwestorami, ale nie było wśród nich grupy Polskapresse.

Ostatnie rozmowy pomiędzy oficjalnymi przedstawicielami grupy Polskapresse a polskimi współwłaścicielami Wydawnictwa Jagiellonia SA, sprzed kilku miesięcy, dotyczyły także ewentualności odkupienia pakietu 25 proc. akcji, które posiada niemiecki partner, na rzecz polskich akcjonariuszy.

"Przedstawiciel partnera, z którym ostatnio prowadziliśmy rozmowy w sprawie nabycia pakietu akcji Wydawnictwa Jagiellonia SA (a nie sprzedaży Dziennika Polskiego, co jest istotną różnicą), wręcz zapewniał, że jego intencją jest zachowanie dotychczasowego charakteru tytułu i pozostawienie redakcji w Krakowie. Rozmowy jak dotąd nie zostały sfinalizowane podpisaniem jakiegokolwiek dokumentu" - zaznaczyli członkowie zarządu wydawnictwa.

Informacje o zakupie "Dziennika Polskiego" zdementował też wiceprezes Polskapresse Tomasz Wróblewski. "Polskapresse nie jest zainteresowana ani kupnem, ani zwiększeniem udziałów w Dzienniku Polskim. Polskapresse nie prowadzi z Wydawnictwem Jagiellonia SA rozmów na temat nabycia Dziennika Polskiego. Jednocześnie zaprzeczam, że nowa gazeta Polskapresse będzie miała tytuł Dziennik Polski"- oświadczył wiceprezes.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: media, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz