Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski minister jedzie do Chin. Otworzy drzwi naszej żywności?

0
Podziel się:

Już w czwartek 5 maja w Szanghaju rozpoczyna się jedna z największych imprez targowych branży rolno-spożywczej w tym kraju. Polska jest w tym roku gościem honorowym.

Polski minister jedzie do Chin. Otworzy drzwi naszej żywności?
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER;)
bEJLMllx

Promocja polskiej żywności i zwiększenie jej obecności na chińskim rynku - to główne tematy rozmów ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela w Chinach. Już w czwartek 5 maja w Szanghaju rozpoczyna się jedna z największych imprez targowych branży rolno-spożywczej w tym kraju. Polska jest w tym roku gościem honorowym.

Oficjalne spotkania w Państwie Środka minister Jurgiel rozpoczyna od chińskiej stolicy. Tu porozmawia z ministrem rolnictwa Chin, a także kierownictwem Urzędu Nadzoru nad Jakością, Inspekcji i Kwarantanny.

bEJLMllz

To szczególnie ważne dla polskich producentów żywności, bo to właśnie ta instytucja wydaje certyfikaty dopuszczające żywność na chiński rynek. Tu rozmowy mają toczyć się wokół kwestii dotyczących zniesienia zakazu importu polskiej wieprzowiny oraz zakończenia procesu certyfikacji polskich jabłek.

W Szanghaju minister Jurgiel weźmie udział w targach SIAL 2016. To jedna z największych tego typu imprez targowych w Azji, poświęcona produktom rolno-spożywczym. W tym roku gościem honorowym jest Polska. W wystawie ma wziąć udział ponad 80 firm z naszego kraju.

bEJLMlma
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)