Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powstanie polski śmigłowiec bojowy? Szef MON snuje plany

474
Podziel się:

Zbudujemy polskie śmigłowce - zapowiada szef MON Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "wSieci". Śmigłowce mogłyby być produkowane we współpracy z Ukraińcami. Technicznie mają nie ustępować tym produkowanym na Zachodzie.

Powstanie polski śmigłowiec bojowy? Szef MON snuje plany
(East News/Szymczak Krzysztof / POLSKA PRESS)
bEJIbEdh

Zbudujemy polskie śmigłowce - zapowiada szef MON Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "wSieci". Śmigłowce mogłyby być produkowane we współpracy z Ukraińcami - o czym minister powiedział na antenie telewizji "Trwam". Technicznie mają nie ustępować tym produkowanym na Zachodzie.

- Sądzę, że można mówić o perspektywie budowy i produkcji polskiego śmigłowca - mówi Antoni Macierewicz i dodaje, że byłby on produkowany dla krajów Europy Środkowej.

Rząd chce, by polska zbrojeniówka rozwinęła skrzydła, a sprzedaż broni za granicę broni przynosiła znaczące wpływy do budżetu. Tymczasem, jak pisaliśmy w money.pl, prawda jest taka, że eksport broni sięgnął dna.

bEJIbEdj

- Mamy bardzo ciekawą propozycję ukraińskiego producenta silników samolotowych i śmigłowcowych Motor Sicz. Silniki z tego zakładu są znakomite, zwiększają skuteczność i osiągi Mi-8 i Mi-24 nieomal dwukrotnie. To daje szansę na efektywne wykorzystanie sprzętu porosyjskiego, a także budowę zupełnie nowego śmigłowca, nieustępującego parametrami propozycjom zachodnim - mówił minister w telewizji "Trwam". - My z kolei mamy zdolności tworzenia skorupy kompozytowej - dodał Macierewicz.

Plany budowy polsko-ukraińskiego helikoptera mają nie kolidować z zamiarem kupna śmigłowców dla polskiej armii.

bEJIbEdK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(474)
ja
5 lata temu
Wszystko wskazuje na to że jest szpionem.
mj
5 lata temu
maciarewicz ty głupku. Wez leki i do łóżka. A jak nie to w kaftan.
INFIDEL
5 lata temu
Perd....ny głupek
bEJIbEdL
103545
5 lata temu
Polska da słomę a Ukraina siano. Od siebie dodam sok z buraka. I kto nam podskoczy? Alle jaja.
analityk
5 lata temu
Czy Pan Macierewicz wie co opowiada ? Czy on uważa Polaków za ciemny lud ?
...
Następna strona