Notowania

Ceny węgla w górę. Są najwyższe od ponad roku

W marcu ceny węgla energetycznego na krajowym rynku były najwyższe od stycznia 2016 roku - wynika z analizy indeksów cenowych, tworzonych wspólnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Towarową Giełdę Energii. A to oznacza wyższe przychody producentów węgla.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER)

Jak wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, który monitoruje sytuację w polskim sektorze węglowym, w marcu indeks cenowy dla węgla kierowanego do energetyki wyniósł 200,20 zł za tonę, a w przypadku węgla dla ciepłownictwa 233,60 zł za tonę.

Według ekspertów ARP marcowe indeksy potwierdzają, że sytuacja na krajowym rynku węgla energetycznego poprawia się już kolejny miesiąc z rzędu.

W marcu 2017 r. produkcja węgla kamiennego w Polsce wyniosła - według danych katowickiego oddziału ARP - ok. 6 mln ton, wobec rekordowo niskiego wydobycia w lutym, kiedy kopalnie wyprodukowały niespełna 5 mln 175 tys. ton węgla kamiennego.

Tagi: polski węgiel, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-05-2017

zigorTo z myślą o podatnikach i środowisku węgiel gorszej jakości jest po 800zł/tonę a lepszy idzie do elektrowni po 200?

04-05-2017

JOrzeczywiście dobre wiadomości. Płacz i płać

04-05-2017

chłodnyNo , bardzo się cieszę , że węgiel do ogrzania domu kupuję za 950 zł /t , dla ratowania populizmu i złodziejskich spółek Rządu. Tak trzymać Pani … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (34)