Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski węgiel. Część górniczych regionów bez kopalni czeka prawdziwa katastrofa

0
Podziel się:

Na dziś zaplanowane są rozmowy premier Ewy Kopacz i związkowców w sprawie będącej w coraz gorszej sytuacji Kompani Węglowej.

Polski węgiel. Część górniczych regionów bez kopalni czeka prawdziwa katastrofa
(United Nations Photo/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bEJWMFgB

Sprzedawcy węgla przekonują, że Śląsk czeka katastrofa, jeśli nie podejmie się działań dla uzdrowienia branży węglowej. Na dziś zaplanowane są rozmowy premier Ewy Kopacz i związkowców w sprawie będącej w coraz gorszej sytuacji Kompani Węglowej.

Adam Gorszanów, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla mówił w radiowej Jedynce, że jeśli państwo chce nadal być właścicielem kopalń, to musi za nie brać odpowiedzialność. _ - Dziś nie ma nawet strategi wykorzystania węgla i innych kopalin w strukturze produkcji energii _ - mówił Gorszanów.

Adam Gorszanów dodał, że państwowe spółki węglowe z powodu złego zarządzania mogą upaść. Wskazuje, że w kopalniach brak podejścia rynkowego i kolejne próby ochrony górnictwa przez państwo nic nie dadzą. Jeszcze dwa lata temu cena węgla była ustalana przez państwowe spółki na podstawie ich kosztów, a nie na podstawie popytu i podaży.

bEJWMFgD

Według szefa Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla, organizacja i zarządzanie polskiego górnictwa nie przystaje do obecnych warunków. - _ Branża cały czas liczy na ochronę przez państwo, a nasze członkostwo w Unii to ogranicza _ - dodał Adam Gorszanów.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJWMFhe
KOMENTARZE
(0)