Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

Polskie Inwestycje Rozwojowe. Prezes BGK chwali rządowy program

0
Podziel się:

Były szef MSW mówiąc o tym pomyśle nie mógł powstrzymać się od wulgaryzmów. Dariusz Kacprzyk ma zupełnie inne zdanie.

Polskie Inwestycje Rozwojowe. Prezes BGK chwali rządowy program
(Money.pl)

"Inwestycje polskie", zainicjowany jeszcze przez rząd Donalda Tuska program, który miał utrzymać tempo wzrostu gospodarczego poprzez finansowanie wybranych inwestycji, rozwija się bardzo dobrze - zapewnia Dariusz Kacprzyk, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

]( http://www.money.pl/sekcja/vii-europejski-kongres-gospodarczy/ )

Słowa byłego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza o tym, że, mówiąc oględnie, program leży były nieuzasadnione - przekonuje.

Jak dotąd Bank Gospodarstwa Krajowego i spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe zapewniły finansowanie już ponad 100 rentownych projektów infrastrukturalnych na łączną kwotę przekraczającą 23 mld zł.

BGK ułatwił przedsiębiorcom z sektora MŚP sięgnięcie po kredyty inwestycyjne i obrotowe o wartości prawie 30 mld zł. Przed nami duża zmiana jeżeli chodzi o funkcjonowanie Inwestycji Polskich, nastąpi jego ufunduszowienie - zapowiada prezes BGK Dariusz Kacprzyk.

Co to znaczy? PIR SA zacznie zarządzać pieniędzmi, pozostającymi w dyspozycji Banku Gospodarstwa Krajowego. Mam nadzieję, że wspólne szukanie projektów przez bank i przez PIR - wyjaśnia Kacprzyk.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)