Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polskie radio
10.06.2015 07:01

Polskie Radio do wzięcia. Karuzela kandydatów

Do obsadzenia jest cały zarząd publicznego Radia. Jest faworyt na stanowisko prezesa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tsian/Dreamstime.com)

Dziś pierwsze wysłuchania kandydatów do zarządu Polskiego Radia. Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia profesor Janusz Adamowski poinformował, że do kolejnego etapu zostali dopuszczeni wszyscy kandydaci, którzy złożyli aplikacje.

O stanowisko prezesa ubiega się obecnie pełniący tę funkcję Andrzej Siezieniewski. Wśród pięciorga osób kandydujących do zarządu znalazło się dwoje jego obecnych członków: Jolanta Wiśniewska i Henryk Cichecki. Oprócz nich zgłosili się także: naczelny inżynier Polskiego Radia Paweł Mathia, Barbara Kiepas-Jeleńska z działu serwisu technicznego Polskiego Radia oraz dyrektor Departamentu Mediów Publicznych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Barbara Stachowiak.

W stosunku do tej ostatniej pojawiły się ostatnio wątpliwości, czy startując do władz Polskiego Radia, nie łamie przepisów tak zwanej ustawy antykorupcyjnej, która zabrania urzędnikom państwowym zasiadania w zarządach spółek, które kontrolowali.

Janusz Adamowski poinformował, że Rada Nadzorcza doszła do wniosku, iż na tym etapie ubiegania się te wątpliwości nie dotyczą Barbary Stachowiak. Dodał, że przeszła ona etap oceny formalnej i została zakwalifikowana do etapu wysłuchań.

- Ta wątpliwość może pojawić się w momencie, gdyby pani Stachowiak otrzymała nominację na członka zarządu. Na tym etapie nie możemy jeszcze nic powiedzieć, bo nie wysłuchaliśmy jeszcze kandydatów - powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia.

Dodał, że do Rady Nadzorczej zostały złożone ekspertyzy, z których wynika, że Barbara Stachowiak pełni w KRRiT funkcje wykonawcze, a nie stanowiące.

Wysłuchania rozpoczną się od kandydata na prezesa zarządu do spółki, a potem odbędą się rozmowy z kolejnymi osobami. Na wysłuchanie każdego kandydata przeznaczono około godziny. Dziennikarze będą mogli śledzić wysłuchania.
Nowy zarząd powinien zostać wyłoniony do 20 czerwca.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na wczorajszym posiedzeniu, podjęła uchwały o powołaniu zarządów regionalnych rozgłośni Polskiego Radia w Gdańsku, Katowicach, Koszalinie, Krakowie, Opolu, Poznaniu i Szczecinie. Powołanie zarządów poprzedziły trzyetapowe konkursy przeprowadzone przez rady nadzorcze tych spółek. Decyzją wszystkich rad nadzorczych zarządy spółek są jednoosobowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister skarbu wymusi odejście prezesa JSW? Włodzimierz Karpiński zażądał zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Tymczasem górnicy rozpoczęli strajk okupacyjny.
Była szefowa PGNiG trafiła do firmy Bransona Grażyna Piotrowska Oliwa obejmuje funkcję prezesa operatora telekomunikacyjnego Virgin Mobile Polska.
Tagi: polskie radio, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz