Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie wojsko. Siemoniak: Program F-16 jednym z najbardziej udanych w historii wojska

0
Podziel się:

- Mimo, że mamy jedne z najnowocześniejszych samolotów F-16, musimy dbać o to, by były one wyposażone w jak najlepszy sposób - powiedział szef resortu obrony.

Polskie wojsko. Siemoniak: Program F-16 jednym z najbardziej udanych w historii wojska
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)
bEDohxDV

Program F-16 jest jednym z najbardziej udanych programów w historii polskiego wojska - ocenił dziś w Poznaniu szef MON Tomasz Siemoniak. Wicepremier spotkał się z dowództwem i pilotami 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

_ Rozmawialiśmy o przyszłości programu F-16. Mówiłem im, jakie decyzje rozwijające ten program planujemy w najbliższym czasie _ - powiedział po spotkaniu szef MON.

Poinformował, że jeszcze w tym roku zostanie podpisana umowa na dostawę pierwszej partii pocisków manewrujących JASSM dla samolotów F-16.

bEDohxDX

_ Mimo, że mamy jedne z najnowocześniejszych samolotów F-16, musimy dbać o to, by były one wyposażone w jak najlepszy sposób. Program F-16 jest jednym z najbardziej udanych programów w historii polskiego wojska. To jedno z najskuteczniejszych narzędzi, jeśli chodzi o naszą obronę i warto w nie mocno inwestować _ - powiedział.

Tomasz Siemoniak poparł w Poznaniu kandydata PO na prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka, który w II turze wyborów samorządowych zmierzy się z rządzącym miastem od 1998 roku Ryszardem Grobelnym.

Jak mówił Siemoniak, Jaśkowiak _ uosabia wszystko to, co najlepsze w tradycji Platformy Obywatelskiej: obywatelskość, autentyczność, dialog z mieszkańcami _.

_ Ma w sobie wiele energii, która może posłużyć do tego, by Poznań mógł się jeszcze lepiej rozwijać. Jego życiorys pokazuje ten kierunek, który w wielu miastach jest bardzo mocno podejmowany: ruchów miejskich, otwarcia, autentyzmu. Wojsku zależy na dobrej współpracy z samorządem. Obecność wojska w Poznaniu zawsze będzie istotna i znacząca _ - podkreślił.

bEDohxEd

W I turze wyborów Ryszarda Grobelnego poparło 28,58 proc. wyborców; Jaśkowiaka - 21,46 proc

Czytaj więcej w Money.pl

bEDohxEy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)