Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomoc dla Ukrainy. "Skorzystają na tym też polskie firmy"

0
Podziel się:

Chcemy, by ta pomoc dla Ukrainy, ten kredyt, mógł być realizowany przez polskie firmy, by mogły one pomagać w restrukturyzacji, ale też odbudowie Ukrainy.

Pomoc dla Ukrainy. "Skorzystają na tym też polskie firmy"
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bEIPxGGJ

To nie będą stracone pieniądze - szef polskiej dyplomacji ocenił w radiowej Jedynce, że polska pożyczka dla Ukrainy przyniesie korzyści w przyszłości. Wsparcie dla wschodnich sąsiadów zapowiedziała premier Ewa Kopacz podczas wizyty w Kijowie.

Zdaniem ministra spraw zagranicznych, Grzegorza Schetyny pożyczka dla Ukrainy świadczy o tym, że jest ona ważnym partnerem Polski. - _ Chcemy, by ta pomoc dla Ukrainy, ten kredyt, mógł być realizowany przez polskie firmy, by mogły one pomagać w restrukturyzacji, ale też odbudowie Ukrainy, to lepiej zespoli nasze sąsiedzkie relacje _ - powiedział Grzegorz Schetyna.

Szef dyplomacji dodał, że bezpieczna i stabilna Ukraina jest w interesie Polski, a pożyczone pieniądze nie będą stracone. To jest też wielki rynek przecież tuż za granicą, chcemy otworzyć możliwości dla polskich przedsiębiorców, polskiego biznesu, dlatego tę współpracę widzimy nie tylko w tym pierwszym etapie, ale także uważamy, że ona powinna być strategiczna - wyjaśniał gość radiowej Jedynki.

bEIPxGGL

Premier Kopacz zapowiedziała uruchomienie przez Polskę programu kredytowego dla Ukrainy, w wysokości do 100 mln euro w ciągu 10 lat oraz polityczne wsparcie w krajach Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl

bEIPxGHm
KOMENTARZE
(0)