Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomoc kredytowa Niemiec dla Ukrainy

0
Podziel się

W sumie udzielone zostaną gwarancje kredytowe na sumę 500 mln euro.

Arsenij Jaceniuk
Arsenij Jaceniuk (Ybilyk/wikimedia commons)
bEhFawPp

Ukraina otrzyma od Niemiec gwarancje kredytowe na sumę 500 milionów euro. Porozumienie w tej sprawie podpisał w Berlinie ukraiński premier Arsenij Jaceniuk.

Ukraiński premier przebywa z dwudniową wizytą w Berlinie. Komentując dla ukraińskich mediów podpisane porozumienie o niemieckich gwarancjach kredytowych Jaceniuk podkreślił, że jest to realna pomoc, którą kanclerz Merkel zapowiedziała kilka miesięcy temu podczas swej wizyty na Ukrainie. Teraz ta zapowiedź weszła w fazę realizacji. - _ 500 milionów euro dla odbudowy infrastruktury na Ukrainie _ - podkreślił Jaceniuk.

Mówiąc o przeznaczeniu niemieckich gwarancji kredytowych wyjaśniał: _ Priotytetem są wschodnie obwody Ukrainy. Wydatki będą przeznaczone na odbudowę mostów, ośrodków zdrowia, linii kolejowych, szkół i obiektów infrastruktury socjalnej _.

bEhFawPr

W wyniku walk, które trwają w Donbasie, infrastruktura tego regionu Ukrainy została w znacznym stopniu zniszczona. Tereny, które zostały oswobodzone z rąk prorosyjskich separatystów przez siły ukraińskie, wymagają ogromnych nakładów na odbudowę infrastruktury.

Czytaj więcej w Money.pl

bEhFawPS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)