Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ponad 11 mln zł na inicjatywy ekologiczne. Rozstrzygnięto konkurs

0
Podziel się:

Wśród działań objętych wsparciem NFOŚiGW szczególnie liczne okazały się te związane z rewitalizacją zieleni miejskiej.

Ponad 11 mln zł na inicjatywy ekologiczne. Rozstrzygnięto konkurs
(why 137 / Flickr (CC BY 2.0))
bELhlWPV

Łącznie 11,6 mln zł zostanie przekazanych na realizację projektów poświęconych m.in. rewitalizacji zieleni miejskiej, tworzeniu małej infrastruktury turystycznej oraz ochronie cennych przyrodniczo obszarów i gatunków.

Wyniki konkursu NFOŚIGW przedstawiono w siedzibie Ministerstwa Środowiska. Wicedyrektor departamentu ochrony przyrody i edukacji ekologicznej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Katarzyna Siwkowska podkreśliła, że konkurs miał na celu aktywizację i wsparcie społeczności lokalnych w ich działaniach na rzecz ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju.

NFOŚiGW przekaże dla wyróżnionych w konkursie łącznie 11,6 mln zł - pieniądze te umożliwią realizację 478 projektów na terenie około 300 gmin, czyli około 10 procent gmin w całej Polsce.

bELhlWPX

Wśród działań objętych wsparciem NFOŚiGW szczególnie liczne okazały się te związane z rewitalizacją zieleni miejskiej, tworzeniem przyjaznej środowisku małej infrastruktury turystycznej i edukacyjnej oraz ochroną cennych przyrodniczo obszarów i gatunków.

Dotacje NFOŚiGW trafią do środowisk lokalnych za pośrednictwem większych, bardziej doświadczonych organizacji-wnioskodawców, które pomagają lokalnym aktywistom w formalnościach - od pisania aplikacji konkursowych, po rozliczanie i ewaluację projektów.

Wiceprezes Funduszu Dorota Zawadzka-Stępniak zadeklarowała, że Fundusz nie ustanie w podejmowaniu kolejnych działań na rzecz zwiększenia społecznej świadomości ekologicznej, w tym poprzez wspieranie inicjatyw obywatelskich. Zapowiedziała również, iż jeszcze w tym roku rozpisana zostanie kolejna edycja konkursu.

bELhlWQd

Czytaj więcej w Money.pl

bELhlWQy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)