Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porozumienie Paryskie. Polska ratyfikowała dokumenty

1
Podziel się:

Międzynarodowa umowa ma na celu zmniejszenie koncentracji dwutlenku węgla w atmosferze, jak najszybciej, jak najtaniej i jak najbardziej efektywnie.

Porozumienie Paryskie. Polska ratyfikowała dokumenty
(Stefanie / Flickr (CC BY-NC 2.0))

Polska ratyfikowała Porozumienie Paryskie. Po zaakceptowaniu przez parlament i i podpisaniu przez prezydenta, dokumenty ratyfikacyjne zostały złożone w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku - poinformował minister środowiska Jan Szyszko.

Międzynarodowa umowa ma na celu zmniejszenie koncentracji dwutlenku węgla w atmosferze, jak najszybciej, jak najtaniej i jak najbardziej efektywnie. Minister Jan Szyszko mówił, że Polska zrealizuje te założenia między innymi przez pochłanianie CO2 przez lasy, ale także dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii opartych o węgiel kamienny.

Paweł Sałek, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu do spraw klimatu przypomniał, że od miesięcy są prowadzone rozmowy z Unią Europejską na temat redukcji dwutlenku węgla. Dodał, że porozumienie zostało ratyfikowane przez Polskę, ale również przez Unię Europejską i dlatego celem resortu jest, żeby do europejskiej polityki klimatycznej wprowadzić zapisy Porozumienia Paryskiego, czyli dobrowolność państw w walce z emisją.

Porozumienie Paryskie to efekt globalnego szczytu klimatycznego COP21, który odbył się w grudniu 2015 roku w Paryżu. Z zamieszczonych na stronie ONZ informacji wynika, że listy ratyfikacyjne złożyły dotąd 74 kraje odpowiadające za prawie 60 procent światowej emisji gazów cieplarnianych. Porozumienie paryskie ma wejść w życie 4 listopada, na kilka dni przed szczytem klimatycznym w Maroku.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
dobrowolność ...
6 lat temu
Patrząc na zdjęcie zrozumiałem, że samoloty też na węgiel latają. Widzieli Państwo takie białe smugi na końcach skrzydeł? Tam z kominów dym wali jak II pilot łopatą szufluje.