Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porty Lotnicze zbudują osiedle biurowców

0
Podziel się:

Biurowce będą powstawać jeden po drugim, w zależności od tego, czy będzie popyt.

Porty Lotnicze zbudują osiedle biurowców
(Wistula/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Spadające ceny biur im nie straszne. Porty Lotnicze, które zarządzają lotniskiem Chopina w Warszawie chcą w przyszłym roku rozpocząć budowę kompleksu biurowców. Budynki będą powstawać jeden po drugim, w zależności od tego, czy będzie popyt.

Kompleks biurowców stanie na działce o powierzchni 22 hektarów, która znajduje się nieopodal portu i należy do PPL.

Pierwsza łopata zostanie wbita w przyszłym roku. Dyrektor lotniska Michał Kaczmarzyk uważa, że nowy kompleks będzie miał niepowtarzalną zaletę. Wskazuje, że centrum będzie zlokalizowane blisko lotniska co daje możliwość szybkiego przemieszczania się pomiędzy portem a kompleksem.

- Wartością dodaną będzie pełne skomunikowanie z Lotniskiem Chopina i z hotelami, które w obrębie lotniska funkcjonują - informuje Kaczmarczyk. - To będzie obiekt połączony infrastrukturalnie. Będą bezpośrednie połączenia. Suchą stopą będzie można przejść pomiędzy lotniskiem, a częścią biurową. Nie ukrywam, że liczymy mocno na część konferencyjną - dodaje.

W tym roku ceny powierzchni biurowych w Warszawie spadają, a część budowanych biur nie ma jeszcze najemców. Michał Kaczmarzyk zapowiada, że z tego powodu inwestycja została rozłożona na kilka etapów. Przyznał, że od roku trwają analizy dotyczące jego celowości. Władze PPL doszły jednak do wniosku, że inwestycję należy rozpocząć. Biurowce będą powstawać jeden po drugim. W zależności od tego, czy będzie popyt, zostaną podjęte decyzje odnośnie dalszych etapów.

Nowy kompleks biurowy stanie niedaleko drogi ekspresowej i linii kolejowej, co ułatwi komunikację.

Zobacz także: Zobacz również: * *Z Warszawy do Dubaju będą latać nowocześniejsze samoloty
Czytaj więcej w Money.pl
Przez drona trzeba było zmienić kierunek lądowania ponad 20 samolotów Jak wskazywali kontrolerzy lotów, drony są coraz częstszym problemem.
Dobre wyniki lotniska Chopina. 2 mln pasażerów Zysk po pierwszym kwartale przekroczył 40 milionów złotych.
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)