Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
malezja
31.12.2014 13:50

Powodzie w Azji Południowej. Zagrożenie epidemią

Tylko w Malezji i na Filipinach zginęło około 80 osób. W obawie przed kataklizmem domy opuściło ponad ćwierć miliona osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na Filipinach powodzie spotęgował tropikalny sztorm, który w poniedziałek i wtorek przeszedł nad wschodnią i środkową częścią kraju, w tym przez tereny spustoszone w ubiegłym roku przez tajfun Haiyan.

Wiele osób poniosło śmierć w wyniku lawin błotnych. Trudna sytuacja panuje w Malezji przy granicy z Tajlandią. Tam odnotowano największe zniszczenia. Sytuacja w obozach przejściowych dla osób, które musiały opuścić swoje domy, grozi wybuchem epidemii.

Największe oburzenie budzi nieobecność premiera Nadżiba Razaka, który w czasie, gdy jego kraj walczył z żywiołem, fotografował się na Hawajach podczas gry w golfa z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą.

Czytaj więcej w Money.pl
W Arabii martwią się o króla. Trafił do szpitala _ 91-letni monarcha zostanie poddany badaniom _ - poinformował pałac królewski.
O mały włos od tragedii u wybrzeży Włoch Statek handlowy z 970 imigrantami, głównie z Syrii, wpłynął do portu Gallipoli w Apulii na południu Włoch.
Tragiczny zamach bombowy. Dziesiątki ofiar W eksplozji ładunku, zdetonowanego przez terrorystę-samobójcę, zginęły co najmniej 33 osoby.
Tagi: malezja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz