Notowania

Powszechny operator pocztowy. UKE dokona wyboru

To największy konkurs od czasu przetargu na pocztową obsługę sądów i prokuratur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił konkurs na operatora powszechnych usług pocztowych. Jego zwycięzca od 2016 roku będzie dostarczał i odbierał korespondencję w każdej polskiej gminie minimum 5 razy w tygodniu.

To największy konkurs od czasu przetargu na pocztową obsługę sądów i prokuratur. Rzecznik prasowy UKE Dawid Piekarz wyjaśnia, że jego zwycięzca będzie miał czas na przygotowanie się do pełnienia funkcji.

_ - Połowie roku chcielibyśmy ten konkurs już rozstrzygnąć i poznać podmiot, który będzie świadczył usługę powszechną, jako operator wyznaczony po to, aby ten operator miał pół roku na przygotowanie się do tej roli. _

Rozmówca Informacyjnej Agencji Radiowej tłumaczy też, na czym polega działalność tak zwanego pocztowego operatora wyznaczonego.

- Taka czy inna forma usług pocztowych musi być dostępna. Oznacza to, że operator nie może powiedzieć, że jemu prowadzenie tej działalności na danym terenie się nie opłaca i w konsekwencji zamyka on działalność. Operator taki musi świadczyć usługi nawet w sytuacji zagrożenia kraju - mówił rzecznik prasowy UKE.

Firmy mogą zgłaszać się do konkursu do 14 kwietnia przyszłego roku. Zwycięska firma będzie pełniła obowiązki operatora wyznaczonego przez 10 lat. Do końca 2015 roku obowiązek ten będzie wypełniać Poczta Polska. W Polsce zarejestrowanych jest około 300 firm, które świadczą usługi pocztowe.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: powszechny operator pocztowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz