Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nagroda nobla
10.10.2016 02:38

Poznamy laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii

Dziś poznamy nazwiska laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych. Werdykt zostanie ogłoszony w Sztokholmie w siedzibie Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia (CC By-SA 3.0))

10 października poznamy nazwiska laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych. Werdykt zostanie ogłoszony w Sztokholmie w siedzibie Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk.

Nobel ekonomiczny różni się od naukowych; nie został bowiem ufundowany przez Alfreda Nobla, tylko przez szwedzki bank centralny. Było to w roku 1969. Do tej pory ekonomicznego Nobla przyznano 47 razy.

Wśród laureatów była jedna kobieta, amerykańska politolog Elinor Ostrom. W ostatnich latach ekonomicznego Nobla przyznawano między innymi za badania nad konsumpcją, biedą, bogactwem, konfliktem i współpracą.

Wysokość nagrody to osiem milionów koron szwedzkich, czyli ponad 830 tysięcy euro. Ogłoszenie werdyktu w poniedziałek o 11:45.

Tagi: nagroda nobla, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2016

ekonomPewnie dostaną nasi obecni politycy bo są ekonomii nie do pobicia co zobaczymy za dwa trzy lata . Będziemy jak Białoruś.

10-10-2016

witoekonomii trzeba uczyć już młodych. Szkoły nie przygotowują do radzenia sobie w życiu. Powinno się stawiać na przedsiębiorczość, nie uczy się finansów … Czytaj całość

10-10-2016

wiedzącyNie istnieje Nobel z ekonomii tylko jego substytut i nie wybiera go akademia królewska tylko ban, więc sami widzicie kogo mogą wybrać !!!

Rozwiń komentarze (3)