Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Praca dla młodych. Będzie dofinansowanie 100 tysięcy miejsc pracy

Praca dla młodych. Będzie dofinansowanie 100 tysięcy miejsc pracy

Fot. Money.pl

- To największa oferta wsparcia dla przedsiębiorców w zatrudnianiu osób młodych, a dla młodych szansa na umowę o pracę - mówił minister pracy i polityki społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz o uchwalonej w piątek przez Sejm noweli dotyczącej refundacji zatrudnienia młodych.

- Parlament zaakceptował nasz program "praca dla młodych". Oznacza to 100 tysięcy miejsc pracy i dofinansowanie około 28 tysięcy złotych na rok dla pracodawcy za zatrudnienie pracownika do 30. roku życia na umowę etatową przynajmniej na dwa lata - powiedział minister.

- To jest dopełnienie naszego programu, największa oferta wsparcia przedsiębiorców w zatrudnianiu osób młodych. To jest też szansa dla młodych ludzi na stabilne zatrudnienie na umowę o pracę - podkreślił.

Jak dodał, w pierwszej kolejności do tego programu będą mogli przystąpić wszyscy ci, którzy są absolwentami i wchodzą na rynek pracy, ale również ci, którzy wykonują umowę-zlecenie i wskażą swojemu pracodawcy możliwość skorzystania z tej formy zatrudnienia i dofinansowania.

Według uchwalonych zmian pracodawca za zatrudnienie młodych ludzi przez rok będzie otrzymywał comiesięczny zwrot w wysokości najniższego wynagrodzenia. Przez kolejne 12 miesięcy będzie miał obowiązek nadal zatrudniać takiego pracownika, ale już ze swoich środków. Będzie miał jednak dostęp do Krajowego Funduszu Szkoleniowego i pieniędzy na podnoszenie kwalifikacji zatrudnionych.

Rząd w stanowisku do uchwalonego projektu ocenił, że możliwe jest sfinansowanie w 2016 roku dodatkowych wydatków na refundację w kwocie nieprzekraczającej 700 milionów złotych, a w kolejnych latach do 1 mld 50 mln zł. Według rządu w pierwszym roku funkcjonowania nowych rozwiązań z pomocy może skorzystać około 30 tysięcy bezrobotnych do 30. roku życia, a przez trzy lata - 100 tysięcy.


PAP
Czytaj także
Polecane galerie
2latapostudiach
109.196.91.* 2016-01-20 08:34
Ciekawe kto na Śląsku skorzysta z tego? Jak już dawno wszyscy prywaciarze się wycwanili i nie zatrudnią kogoś za kogo potem mają płacić.
Młoda osoba po studiach ma 3 wyjścia na Śląsku. 1. Wyjechać . 2 . Wyjechać . 3. Wyjechać za granicę.
Podłe województwo nie dla młodych ludzi. Żałuje że się urodziłem na Śląsku bo nikt nie ma tak ciężkiego startu zawodowego w pracy jak młodzi ludzie szukający pracy na Śląsku.
justa829
89.76.234.* 2015-11-30 18:01
Granty czy wygrane w konkursach oczywiście pomagają zaistnieć młodym przedsiębiorcom, ale czasem rozwijać się dalej . Wtedy wsparcie jakie oferuje Centrum Kreatywności w Warszawie, może być wybawieniem. Młodzi kreatywni zwłaszcza twórcy z dziedziny między innymi designu, mody, gier, filmu znajdą przestrzenie kreatywnej współpracy w budynku przy Targowej 56. W tej pięknej rewitalizowanej kamienicy będą się mieściły również sale konferencyjne i profesjonalne doradztwo.
Kilkaset 3
37.47.10.* 2015-10-31 11:01
Za późno, był czas. Teraz sam sie bierz za prace interwencyjne, czas zamienic srebrne pioro na mietłe, w pełni zasłużone zajęcie.
Zobacz więcej komentarzy (31)