Notowania

Praca w Polsce. Coraz więcej osób dorabia

933 tys. osób pracowało w pierwszym kwartale tego roku w więcej niż jednym miejscu - wynika z danych GUS. To więcej niż w ostatnich trzech miesiącach 2017 roku. I jest to sytuacja nietypowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL DYJUK/REPORTER)
Głód rąk do pracy jest obecnie bardzo duży

Pisze o niej wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Zwykle to bowiem w ostatnim kwartale liczba osób z kilkoma zajęciami jest większa niż w pierwszym kwartale.

Tym razem jednak od stycznia do końca marca takich osób było o 52 tys. więcej niż od października do końca grudnia 2017 roku.

Powodem jest tworzenie nowych miejsc pracy przy jednoczesnej bardzo niskiej podaży pracowników. Rąk do pracy potrzeba w handlu, przemyśle i budownictwie. To oznacza, że żeby znaleźć chętnych na nowe stanowiska, trzeba było umożliwić pracę tym, którzy mają już stałe zajęcie i chcą jedynie dorobić.

Zobacz też: "Białorusini coraz chętniej przyjeżdżają szukać pracy w Polsce"

Ludzie idą do dodatkowej pracy z różnych powodów - czytamy. Sporo osób zarabia najniższą krajową, a możliwość dorobienia jest szansą, żeby polepszyć byt sobie i swoim rodzinom. Inni chcą dzięki dodatkowym pieniądzom spłacić np. kredyt mieszkaniowy albo podnieść sobie standard życia.

Statystyki podnieśli też przedstawiciele służby zdrowia, nauczyciele, informatycy, architekci czy projektanci. Praca w kilku miejscach jest często w tych zawodach normą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: kariera, praca w polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2018

ŁajdacyNajlepiej jak wszyscy porzucimy pracę, niech pisowcy z socjalnym elektoratem pracują sobie sami na siebie. "Im się to należy"

10-07-2018

KarrolArtykuł na usprawiedliwienie 3 milionów Ukraińców ściągniętych do Polski ,a oferty pracy nie u nas tylko od razu na Ukrainie . Mafia realizuje … Czytaj całość

10-07-2018

Oooo!Co zrobił TUSK i PO-PSL jak dorwali się do koryta????obniżył płace o 50%,zamykał wszystko co możliwe,wprowadził śmieciówki,wszystko prywatyzował jak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (82)