Notowania

alma
14-11-2016 (19:53)

Pracownicy Almy nie dostali wypłat. Zarząd wydał oświadczenie

W proteście wzięło udział około 20 osób. Byli wśród nich zarówno wciąż zatrudnieni pracownicy, jak i ci którzy już dostali wypowiedzenia. Żądali wypłaty zaległych pensji za październik oraz odpraw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Pracownicy sklepów Alma Market protestowali w poniedziałek przed siedzibą firmy w Krakowie. Domagali się zaległych wypłat. Spółka deklaruje, że stara się rozwiązać problem. Na razie jednak pieniędzy jak nie było, tak nie ma.

W proteście wzięło udział około 20 osób - pisze TVN24BiS. Byli wśród nich zarówno wciąż zatrudnieni pracownicy, jak i ci którzy już dostali wypowiedzenia. Żądali wypłaty zaległych pensji za październik oraz odpraw.

Jak podaje serwis, zarząd Alma Market nie zaprzecza, że pieniędzy dotąd nie wypłacił. W oświadczeniu zapewnia, że zrobi wszystko, by pracownicy jak najszybciej otrzymali należne pieniądze.

I tłumaczy, że brak wypłat to efekt braku decyzji sądu, związanej z upadłością Almy.

„W związku z długotrwałym oczekiwaniem na decyzję sądu dotyczącą rozpoznawanych łącznie wniosków: o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz o ogłoszenie upadłości Alma Market SA i sytuacją finansową, w jakiej znalazła się Spółka, Spółka nie była w stanie zaspokoić świadczeń pracowniczych za październik 2016 r.” – można przeczytać w komunikacie. Alma zapewnia, że stara się o wypłatę środków z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Na razie bez skutku.

W ubiegłym tygodniu Alma zapowiadała, że planuje kolejne zwolnienia grupowe. Powodem są likwidacje nierentownych placówek handlowych i ograniczenie zatrudnienia w centrali. Tym razem pracę straci 383 pracowników.

We wrześniu Alma Market informowała o zwolnieniach grupowych obejmujących do 1321 pracowników.

O problemach spółki pisaliśmy w sierpniu zaraz po publikacji jej wyników finansowych. Alma Market odnotowała 12,5 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 roku wobec 19,2 mln zł straty rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii oraz pozostałych artykułów chemicznych, w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów developerskich.

Tagi: alma, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2016

GdfjjvgA zarząd i menedżerowie otrzymali wynagrodzenia?

14-11-2016

czerwonytrzeba było nie pluć na komunę

14-11-2016

oneA zarząd dostał wypłatę?

Rozwiń komentarze (24)