Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracownicy Sony Pictures otrzymali e-maile z groźbami

0
Podziel się:

Ofiarami padli pracownicy producenta i dystrybutora filmów. Szantażyści grozili opublikowaniem sekretów firmy.

Pracownicy Sony Pictures otrzymali e-maile z groźbami
(sonymobile.com)

Federalne Biuro Śledcze (FBI)
prowadzi dochodzenie ws. gróźb, których ofiarami padli pracownicy producenta i dystrybutora filmów, firmy Sony Pictures. Pogróżki mieli otrzymać za pośrednictwem poczty elektronicznej - poinformowały amerykańskie służby.

_ - Prowadzimy śledztwo w celu zidentyfikowania osoby lub grupy odpowiedzialnej za atak na sieć Sony Pictures. Ostatnie wydarzenia pokazują uporczywość i złośliwość cyberprzestępców i dlatego FBI będzie wykrywać i zatrzymywać tych, którzy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa cybernetycznego _ - napisano w oświadczeniu.

FBI nie udzieliło jednak w dokumencie dalszych wyjaśnień i nie podało szczegółów. Jednak amerykańskie media sugerują, że za sprawą stoi grupa hakerów, która odpowiada również za ataki z 24 listopada br. Groźby miały być pisane z błędami w języku angielskim i zawierać ostrzeżenia przed _ fałszami firmy _.

_ - Jeżeli nie przestaniecie, nie tylko wy, ale także wasze rodziny znajdą się w niebezpieczeństwie _ - cytuje treść wiadomości agencja Associated Press powołując się na tygodnik Variety.

Sony Pictures odmówiło komentarza w tej sprawie.

24 listopada grupa Strażnicy Pokoju włamała się do komputerów i sieci należącej do Sony Pictures i zagroziła opublikowaniem _ sekretów _ firmy w przypadku nie spełnienia ich żądań. Nie ujawniono jednak czego chcieli hakerzy.

Media przypuszczały, że stoją za tym władze Korei Północnej, które wcześniej atakowały firmę za produkcję komedii _ The Interview _ (w Polsce jako _ Wywiad ze Słońcem Narodu _) na temat amerykańskich dziennikarzy uwikłanych w plan zamordowania przywódcy komunistycznego reżimu w Pjongjangu - Kim Dzong Una. MSZ tego kraju uznało, że film ma charakter _ terrorystyczny _, a jego twórcy to _ gangsterzy _.

Zobacz także: Zobacz relację z USA (ang):

Hakerzy przejęli z komputerów Sony Pictures około 100 terabajtów danych, wśród których znalazły się m.in. informacje o pracownikach i ich numerach ubezpieczeń społecznych oraz szczegóły kontraktów z aktorami i twórcami kinowymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Wykradli dane aż pół miliona Amerykanów Hakerzy mogli uzyskać dostęp do danych osobowych jej pracowników i części klientów.
Analiza FBI niepokoi. Ostrzegają żołnierzy Jak wynika z informacji FBI i służb specjalnych, dżihadyści werbują ochotników do przeprowadzania ataków na terenie Stanów Zjednoczonych.
Sony sparaliżowane po ataku hakerów Pracownicy nie mogli korzystać ze sprzętu, a Sony straciło prawdopodobnie duże ilości danych - w tym również tych najbardziej wrażliwych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)