Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Australii: walka z Państwem Islamskim to " sprawa wszystkich"

0
Podziel się:

Abbott omawiał w Bagdadzie z irackim prezydentem Fuadem Masumem sprawę pomocy humanitarnej i pomocy w broni i sprzęcie wojskowym dla Iraku. Australijczycy popierają Irak i jego postawę w walce przeciwko terroryzmowi - zapewnił Abbott.

Premier Australii: walka z Państwem Islamskim to " sprawa wszystkich"
(US Embassy Kabul Afghanistan/Flickr (CC BY-ND 2.0))

Premier Australii Tony Abbott przebywający z wizytą w Bagdadzie oświadczył dziś, że walka z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS) to nie tylko zadanie Iraku, lecz sprawa nas wszystkich, ponieważ Państwo Islamskie stanowi zagrożenie dla wszystkich.

Abbott omawiał w Bagdadzie z irackim prezydentem Fuadem Masumem sprawę pomocy humanitarnej i pomocy w broni i sprzęcie wojskowym dla Iraku.

_ Australijczycy popierają Irak i jego postawę w walce przeciwko terroryzmowi _ - zapewnił Abbott.

Jak podkreśla się w komunikacie wydanym po spotkaniu premiera Australii z irackim prezydentem, obaj rozmawiali także o sformowaniu nowego rządu irackiego, w którym byłyby reprezentowane wszystkie frakcje polityczne, dzięki czemu można będzie osiągnąć _ prawdziwe pojednanie narodowe _.

Abbott spotkał się również z szefem rządu irackiego Hajderem al-Abadim, którego zapewnił, że Australia będzie nadal popierać Irakijczyków w walce przeciwko inwazji Państwa Islamskiego.

Al-Abadi podziękował szefowi australijskiego rządu za dotychczasową pomoc w postaci samolotów myśliwskich atakujących cele IS.

Australijscy instruktorzy szkolą również irackich żołnierzy w bazach wojskowych na terenie Iraku.

Kraje koalicji walczącej z IS, które przyłączyły się do USA, to Australia, Belgia, Dania, Francja, Holandia, Kanada i W. Brytania.

Państwo Islamskie proklamowało w czerwcu ub. roku kalifat Iranu i Syrii. Jego wojska zajęły znaczne obszary na północy i w centrum obu krajów.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)