Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier skierowała projekt "Rodzina 500+" do konsultacji społecznych

0
Podziel się:

Rodzina jest dla rządu największym zobowiązaniem; chcemy, żeby program "Rodzina 500+" był wspólnym naszym projektem - powiedziała w sobotę premier Beata Szydło, kierując tę propozycję do konsultacji społecznych podczas spotkania w KPRM z przedstawicielami rodzin wielodzietnych.

Premier skierowała projekt "Rodzina 500+" do konsultacji społecznych
(REPORTER)

Rodzina jest dla rządu największym zobowiązaniem. Chcemy, żeby program "Rodzina 500+" był wspólnym naszym projektem - powiedziała w sobotę premier Beata Szydło, kierując tę propozycję do konsultacji społecznych podczas spotkania w KPRM z przedstawicielami rodzin wielodzietnych.

- To ma być projekt, który pokaże, że polskiemu państwu zależy na polskich rodzinach i na tym, żeby w Polsce było więcej dzieci. Żeby tutaj była szansa budowania przyszłości polskich rodzin - mówiła Beata Szydło.

Jak dodała, rząd uznał, że najważniejsze w przygotowaniu programu Rodzina 500+ jest to, żeby to był wspólny projekt wszystkich polskich rodzin. - Żeby każdy miał szansę się wypowiedzieć, żeby każdy miał szansę złożyć do tego projektu uwagi, wnioski, oczekiwania. Projekt jest w tej chwili konsultowany na poziomie rządowym, ale dzisiaj wchodzimy na kolejny etap - konsultacji społecznych - poinformowała premier.

Podkreśliła, że "chciałaby, żeby każda polska rodzina, jeżeli uzna, że to jest program dla niej ważny, jeżeli uzna, że chciałaby jakieś uwagi zgłosić, żeby miała taką szansę". - I my tę szansę dzisiaj państwu dajemy. Symbolicznie. Na święta - dodała Beata Szydło.

Premier zaznaczyła, że "rodzina jest dla rządu, którym ma zaszczyt kierować, największym zobowiązaniem". - To jest nasz priorytet, który będziemy konsekwentnie realizować, będziemy budować programy, projekty, będziemy mówić o rodzinie, bo ta rodzina dzisiaj potrzebuje wsparcia i też potrzebuje tego, aby stała się najważniejszym centrum zainteresowania polskiego państwa w wielu wymiarach i na wielu płaszczyznach - podkreśliła Beata Szydło.

Premier podkreśliła też, że polskie państwo, uruchamiając projekt przystępuje "do swojej najważniejszej inwestycji - inwestycji w polską rodzinę". - Rodzina 500 plus to nie jest program rządu, to jest program Polek i Polaków. Chciałabym, żebyśmy wszyscy się na ten temat wypowiedzieli. Czekamy na państwa opinie - zachęcała.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podkreśliła, że program Rodzina 500+ to najważniejszy program skierowany po 1989 roku do polskich rodzin.

- Rząd Beaty Szydło chce budować zaufanie do państwa polskiego i pokazać, jak ważna jest dla nas siła polskiej rodziny. Projekt wkracza w najważniejszy etap: konsultacji społecznych. Do tej pory wpływały uwagi ze strony resortów, teraz będzie konsultowany przez związki zawodowe, organizacje pracodawców, Radę Dialogu Społecznego, ale w największym stopniu czekamy na uwagi Polek i Polaków, również stowarzyszeń, które zajmują się rodziną - powiedziała Rafalska.

Szydło i Rafalska razem z obecnymi w KPRM wielodzietnymi rodzinami pakowały prezenty dla jednego z podwarszawskich domów samotnej matki. Premier zaśpiewała także z goszczącymi w KPRM dziećmi kilka kolęd.

Rząd PiS zapowiedział, że wprowadzenie świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł będzie jednym z jego priorytetów. Program Rodzina 500+ ma wejść w życie już w 2016 r., dzięki niemu rodzice otrzymają 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, a w przypadku rodzin, których dochód na osobę nie przekroczy 800 zł miesięcznie (1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) świadczenie będzie przysługiwało również na pierwsze dziecko.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)