Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ważna obietnica premier Szydło. "Nie pozwolę, by polskie górnictwo zostało zniszczone"

69
Podziel się:

- Nigdy nie pozwolę, by polskie górnictwo zostało zniszczone - zadeklarowała premier Beata Szydło podczas sobotnich uroczystości 36. rocznicy podpisania porozumień w Jastrzębiu. Dodała zarazem, że zmiany w górnictwie są konieczne, by mogło przetrwać.

Ważna obietnica premier Szydło. "Nie pozwolę, by polskie górnictwo zostało zniszczone"
(PAP/Jacek Bednarczyk)
bELooWBN

Premier mówiła też, że "czas, kiedy na górnictwie bogacili się niektórzy, kiedy górnictwo było wykorzystywane, gdy traciło polskie państwo i górnicy, skończył się".

Przekonywała zarazem, że w górnictwie "potrzebne są zmiany i reformy". - Wy wiecie doskonale, że jeżeli tych zmian nie przeprowadzimy, to nie uratujemy polskiego górnictwa. Bo dzisiaj polskie górnictwo jest solą w oku również i wielu różnego rodzaju lobbies w Europie, trzeba o tym pamiętać - przypominała.

- My walczymy dzisiaj o to, by górnictwo przetrwało, bo jest potrzebne polskiej gospodarce i jest potrzebne tutaj na Śląsku - podkreśliła premier.

bELooWBP

Nawiązując do rocznicy podpisania porozumienia w Jastrzębiu 3 września 1980 zaznaczyła, że trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, "czy wszyscy ci, którzy wtedy stanęli w tym proteście, prości robotnicy, zwyczajni ludzie, jak oni dzisiaj żyją, czy każdy z nich może powiedzieć, że marzył o takiej Polsce".

- Czy tym ludziom dobrze się żyje, dlaczego przez te wszystkie lata zostali gdzieś pogubieni, zwykli protestujący, zwykli robotnicy, którzy przyszli powiedzieć, że potrzebują rękawic i potrzebują łopat, by wykonywać swoją pracę? - pytała premier.

- Musimy pamiętać o wszystkich bohaterach Sierpnia, nie tylko tych z pierwszych stron gazet - dodała.

Podkreślała także, że tak jak "Anna Solidarność", czyli Anna Walentynowicz, trzeba zawsze stawać po stronie najsłabszych. - Dzisiaj obowiązkiem polskiego państwa i nas wszystkich jest właśnie oddanie czci i podziękowanie wszystkim, każdemu, kto miał odwagę stanąć po stronie prawdy - powiedziała Szydło.

bELooWBV
bELooWCq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(69)
oller55
5 lata temu
Oj szkoda mi Polski i Polaków że maja tak głupich rządzących.
blurp
5 lata temu
"broszka" powiedz to sobie do lusterka, łżecie jak najęci. wy już nawet PO przebiliście!!!!
mia
5 lata temu
No rzez kur! Chiny po prostu! Syfu narobic, srodowisko dobic! Czy ktorys patalach zdaje sobie sprawe z sytuacji globalnej? Gornictwo NIE ma przyszlosci wiec zamiast piep..yc farmazony moze by zainwestowali w alternatywy jakies?? A nie czekaj , jak maja inwestowac jak kraj zadluzyli i 500 dali??? Boszzz widzisz i nie grzmisz...
bELooWCr
mnopr
5 lata temu
oj,Beata,Beata...obiecanki ,cacanki, a górnicy pójdą z torbami...😔
Wol44
5 lata temu
Pierdoły opowiada , a górnicy potulni jak baranki . Tak ich Duda omamił ,a może kochają PiS wszak to partia rodem z PRLu ich ulubionego okresu gdzie żyło im się jak w bajce .
...
Następna strona