Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Prezes GE na Polskę dla Money.pl: Nie uciekamy przed ryzykiem, bank BPH jest w świetnej kondycji

0
Podziel się:

Beata Stelmach w rozmowie z Money.pl zapewnia, że decyzja o wycofaniu się General Electric z branży finansowej nie zaszkodzi wizerunkowi tego sektora.

Prezes GE na Polskę dla Money.pl: Nie uciekamy przed ryzykiem, bank BPH jest w świetnej kondycji
(WP.TV)

General Electric na początku kwietnia ogłosił, że wycofuje się z branży finansowej, by skupić się na działalności przemysłowej. Według informacji "Wall Street Journal", chętnych na przejęcie finansowo-kredytowego ramienia jednego z największych koncernów świata nie brakuje, a bank Wells Fargo może zapłacić za GE Capital nawet 74 miliardy dolarów.

Jednym z argumentów, jakimi GE tłumaczy swoją decyzję jest fakt, że branża finansowa jest co prawda dochodowa, ale zbyt ryzykowna.

]( http://www.money.pl/sekcja/vii-europejski-kongres-gospodarczy/ )
- Jesteśmy firmą technologiczną. Uczestnikiem rynków finansowych, ale to nie jest nasza podstawowa działalność - tłumaczy w rozmowie z Money.pl Beata Stelmach, prezes GE na Polskę i kraje bałtyckie. - W trudnym czasie kryzysu zapadła decyzja o tym, by skupić się na podstawowej działalności.

Beata Stelmach nie zgadza się z opinią, że argumentowana zbyt dużym ryzykiem decyzja o wycofaniu się GE z branży finansowej uderzy w wizerunek tego sektora. Również w Polsce, gdzie koncern jest głównym udziałowcem banku BPH.

- Bank jest w świetnej kondycji. Nie jest to ucieczka przed czymś, co jest ryzykowne, lecz realizacja globalnej strategii - mówi Beata Stelmach. - Klienci i akcjonariusze będą na bieżąco informowani o postępie prac.

Więcej w materiale wideo.

Czytaj więcej w Money.pl

giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)