Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prezes Kruka kupił duży pakiet akcji swojej firmy. Wartość transakcji to blisko 5 milionów złotych

Prezes Kruka kupił duży pakiet akcji swojej firmy. Wartość transakcji to blisko 5 milionów złotych

Prezes zarządu Kruka kupił duży pakiet akcji firmy windykacyjnej. Fot. KRUK SA
Prezes zarządu Kruka kupił duży pakiet akcji firmy windykacyjnej.

Piotr Krupa, prezes zarządu Kruka, kupił duży pakiet akcji kierowanej przez siebie firmy. Wartość transakcji opiewała na niemal 5 milionów złotych.

W piątek 22 września Piotr Krupa kupił 17 660 akcji Kruka po średniej cenie 282,52 zł - poinformowała w poniedziałek spółka. Prezes zdecydował się na zakup trzy dni po sprzedaży 10 tysięcy akcji po cenie 308,30 zł.

Więcej praw dla wierzycieli spółek. Ale zyskują też dłużnicy. Co konkretnie?

Na początku września Krupa kupił akcje firmy za sumę przekraczająca 15 milionów złotych. We wrześniu akcje Kruka były wyceniane na 339 zł. Obecnie, po korekcie, są wycenianie na ponad 280 zł.

Piotr Krupa jest jest jednym z największych akcjonariuszy firmy Kruk. Obecnie kapitalizacja spółki to około 5,3 miliarda złotych. Krupa zdominował rynek wierzytelności w Polsce. Stworzył firmę Kruk w oparciu o tak zwaną polubowną windykację.

Swój model biznesowy oparł o rozkładanie spłaty wierzytelności na dogodne, realne do spłaty dla dłużników raty. Prezes Kruka zarządza wierzytelnościami w Polsce i Rumunii, próbuje swoich sił także na rynkach w Czechach i na Słowacji

kruk, wierzytelności, firmy windykacyjne, piotr krupa
Czytaj także
Polecane galerie
Krzysztof
2018-06-14 21:33
Hiena cmentarna znam tatusia jego dorabiaja się na ludzkiej krzywdzie
Krzysztof
2018-06-14 21:33
Hiena cmentarna znam tatusia jego dorabiaja się na ludzkiej krzywdzie
pro
2017-09-26 11:08
Nie dostaniesz wypłaty, sklep internetowy nie zwróci pieniędzy, ktoś nie zapłaci za Twoją aukcje allegro, nie zapłacą za wynajm mieszkania, ktoś uszkodzi lub zniszczy Twoją rzecz i nie zwróci odszkodowania... do kogo wtedy sie zgłosisz? Ktoś pożycza, nie oddaje, to ktos inny ma lipę. Na kanara w MPK tez sie gada, ale nikt nie chce płacic o 2-3zl wiecej za goscia ktory jedzie kolo Ciebie bez biletu... Idziesz do Banku to chcesz raty 0%, a skad to wszystko? Najłatwiej komentować na emocjach i biedzie, a nie na rozumieniu jak powinno być. Niech zarabiaja, dzieki temu my którzy nie mają dlugów mamy taniej. Duza polska firma to tez plusy dla gospodark.
Pokaż wszystkie komentarze (8)