Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prezes PKO BP: część oddziałów do zamknięcia, ale pracowników będzie tyle samo

Prezes PKO BP: część oddziałów do zamknięcia, ale pracowników będzie tyle samo

PKO BP pracuje nad nową strategią. Prezes Zbigniew Jagiełło nie wyklucza kolejnych przejęć. Zapowiada też, że bank będzie zamykał część oddziałów.

Prezes PKO BP zapowiada nową strategię. – Nie będzie rewolucji – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. I deklaruje, że strategia największego banku w Polsce wpisuje się w tzw. Plan Morawieckiego - będzie się opierać m.in. na cyfryzacji.

To jednak oznacza, że PKO BP będzie stopniowo zamykać część oddziałów i zwalniać pracowników. Już pod koniec 2015 r. największy polski bank zapowiedział zwolnienia grupowe. W tym roku pracę w banku ma stracić 800 osób. Ale jednocześnie bank będzie zatrudniał. – W 2016 roku liczba pracowników nie ulegnie zmianie – zapewnia Jagiełło.

Prezes PKO BP nie wyklucza również kolejnych akwizycji. – W Polsce będzie coraz mniej banków – twierdzi prezes Jagiełło.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Dosia601
89.64.50.* 2016-03-11 12:23
800 osob do zwolnienia i odprawy SUPER. To głównie oddziały z dawnej Nordei, im odprawy EXTRA. Bo takie przy sprzedaży ochronki podpisano. A pracowników z 25 letnim stażem z PKO BP A ( 13 godzina wezwanie do dyrektora i aut- z torebką wyjście już o 14. po ustawieniu urlopu w systemie ) Odprawa ty żartujesz !!Trzymiesięczne wypowiedzenie bez świadczenia pracy w tym urlop-a to chyba niezgodność, wymuszenie. Wyrzucona jak śmieć i ta opinia przekazana innym w oddziale ze beznadzieja !! Ze tak trzeba a wy ie bójcie!!! Może teraz rzecznik coś powie bo nie jest to pojedynczy przypadek. Inne w Sądach -ludzie walczą o dobre imię. PÓŁWIEKU pracy , szaleńczy wkład żeby było super dostosowanie PKO BP SA do standardów a potem stres i psychiatrzy, bo .źle za mało i nie tak. Zdrowie utracone życie poświęcone ( no tak ktoś powie pobory były -ale za 8 godzin a nierzadko praca po 10-12 bez zapłaty)Czy prezes nic o tym nie wie - WIE ale co go mali ludzie obchodzą.wiek 55 lat i gdzie ,kto zatrudni ?? Nie jęczę ale żal mi i wstyd mi że tak mnie potraktowano i nic nie zaproponowano po tylu latach ciężkiej pracy.
xdfghjkl;
89.65.232.* 2016-03-09 02:59
was prezesi wywaicl
JA995
31.61.136.* 2016-03-08 21:58
To są prorocze słowa pana Jagiełły , z Polsce będzie coraz mniej banków bo kapitał zagraniczny pomału żeby nie wzbudzać paniki wycofuje się z Polski. Banki to nie tylko budynki , ale przede wszystkim kapitał któremu nie sprzyja wojna polityczna i niepewność .
Zobacz więcej komentarzy (32)