Notowania

wiadomości
16.01.2015 15:47

Prezes PKP Intercity odwołany

Prezes PKP Intercity odwołany. Walne zgromadzenie spółki podjęło decyzję, że Marcin Celejewski nie będzie już stał na czele spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eisenbahner/CC BY 2.0/Flickr)

Nowym prezesem został Jacek Leonkiewicz. Odpowiadał on dotychczas za prywatyzację w spółce - matce, PKP S.A. Jak mówi rzeczniczka PKP Katarzyna Mazurkiewicz, Celejewski odszedł na własną prośbę. Mazurkiewicz wyjaśniła, że obejmując to stanowisko deklarował, że będzie je piastował przez określony czas. Walne zgromadzenie uznało, że czas rozwiązania umowy nastąpił po pomyślnym uruchomieniu szybkich pociągów Pendolino.

W skład nowego zarządu wejdzie także Magdalena Zajączkowska - Ejsymont, która była członkiem rady nadzorczej.

Marcin Celejewski pozostanie w zarządzie PKP Intercity. Będzie odpowiadał między innymi za relacje z najważniejszymi kontrahentami spółki.

Czytaj więcej w Money.pl
Większe zwolnienia w PKP Cargo. Rośnie wartość zobowiązań Mowa o kwocie przekraczającej 300 milionów złotych.
PKP Cargo zastanawia się nad emisją obligacji Pieniądze miałyby posłużyć finansowaniu inwestycji oraz przejęć.
PKP Cargo szacuje, ile zyska na przejęciu czeskiego przewoźnika W ostatnich dniach PKP Cargo podpisało umowę zakupu akcji AWT. Wartość transakcji to 103 mln euro. Spółka wyceniona jest zaś na blisko 156 mln euro.
Kolej chce remontować i budować dworce PKP S.A. ma w dyspozycji 2300 dworców, z których czynnych jest 600. Spółka przekonuje, że od kilku lat coraz efektywniej zarządza swoimi nieruchomościami.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz