Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent Ukrainy ostrzegł Merkel przed fiaskiem planu pokojowego

0
Podziel się:

Jak zaznaczył Poroszenko, prorosyjscy separatyści nadal dokonują ataków na ukraińskie wojska rządowe.

Prezydent Ukrainy ostrzegł Merkel przed fiaskiem planu pokojowego
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

Podczas poniedziałkowej rozmowy telefonicznej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel prezydent Ukrainy Petro Poroszenko (na zdjęciu) ostrzegł, że jego plan przywrócenia pokoju na wschodzie państwa jest zagrożony wskutek coraz częstszych naruszeń rozejmu - poinformował urząd prezydenta.

Jak zaznaczył Poroszenko, prorosyjscy separatyści nadal dokonują ataków na ukraińskie wojska rządowe.

Ukraiński prezydent podziękował także swej rozmówczyni za wysłanie przez Niemcy konwoju samochodowego z pomocą humanitarną dla mieszkańców obwodu donieckiego. Potwierdził, że 112 ciężarówek konwoju przekroczyło już granicę Ukrainy i zmierza do Kijowa.

Według agencji dpa, w Doniecku słychać było w poniedziałek wieczorem ogień artyleryjski. Jego odgłosy dochodziły z północnej części miasta, gdzie znajduje się broniony przez siły rządowe port lotniczy.

Ministerstwo spraw zagranicznych Ukrainy poinformowało na Twitterze, że od ogłoszenia 5 września rozejmu, w starciach między armią a rebeliantami zginęło 56 żołnierzy i 32 cywilów, zaś ponad 300 żołnierzy zostało rannych. Jest to bilans prowizoryczny, bowiem z poszczególnych miejscowości napływają wciąż nowe doniesienia o ofiarach walk i ostrzału artyleryjskiego.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)