Notowania

Prezydent Żyrardowa zatrzymany przez CBA. Ustawione przetargi na nieruchomość w Rewalu

Prezydent Żyrardowa oraz zatrzymani biznesmeni mają usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KAROL SEREWIS)
CBA prowadziło śledztwo dotyczące ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł.

Agenci CBA zatrzymali prezydenta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargach na sprzedaż należącej do Żyrardowa nieruchomości w nadmorskim Rewalu. Prezydent ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

Aktualizacja 9:50

Jak wyjaśnia rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Piotr Kaczorek, sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.

CBA prowadziło śledztwo dotyczące ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż będącej własnością gminy Żyrardów nieruchomości w Rewalu, a także nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym tej gminy.

Na tych gruntach, blisko nadmorskiej plaży, znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy należący do Żyrardowa.

Prezydent Żyrardowa Wojciech Jasiński. (źródło: gmina Żyrardów)

Funkcjonariusze CBA przeszukują kilkanaście miejsc, między innymi gabinet prezydenta i biura w Urzędzie Miasta oraz miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych osób - informuje CBA.

Prezydent Żyrardowa oraz zatrzymani biznesmeni mają usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. CBA zaznacza, że śledztwo jest wielowątkowe i cały czas trwają czynności.

Wojciech Jasiński został prezydentem Żyrardowa w 2014 roku. W wyborach pokonał kandydatkę Platformy Obywatelskiej. Jasiński jest bezpartyjny, ale w 2006 i w 2010 r. startował w wyborach samorządowych z list Prawa i Sprawiedliwości. Wiceprezydentem Żyrardowa jest Dariusz Kaczanowski, poseł PiS VI kadencji Sejmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: korupcja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-07-2018

MMMM[QUOTE] Agencji CBA zatrzymali prezydenta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego FORMACJA CIĄGLE TA SAMA CZYLI PLATFORMA. GDZIE ICH LUDZIE TAM … Czytaj całość

13-07-2018

GeotermiaKiedy CBA pojedzie do rabina z Torunia?

13-07-2018

go13Musiał podpasc Kaczyńskiemu.

Rozwiń komentarze (73)