Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bauer rezygnuje z kierowania Próchnikiem. Na jego miejsce Kutrzeba

2
Podziel się

Rafał Bauer złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Próchnika. Przeniósł się do rady nadzorczej, zamieniając się w ten sposób miejscami z Julianem Kutrzebą. Wszystko na życzenie największego akcjonariusza.

Rafał Bauer, prezes Próchnika
Rafał Bauer, prezes Próchnika (PAP/Rafał Guz)
bEicUpgB

Rafał Bauer złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Próchnika. Przeniósł się do rady nadzorczej, zamieniając się w ten sposób miejscami z Julianem Kutrzebą. Wszystko na życzenie największego akcjonariusza.

Rafał Bauer złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Próchnika z dniem 2 lipca. "Pan Rafał Bauer nie podał przyczyn swojej rezygnacji" - napisano w komunikacie spółki.

Tego samego dnia w skład zarządu spółki, do pełnienia funkcji prezesa zarządu został powołany Julian Kutrzeba, dotychczasowy wiceprzewodniczący rady nadzorczej spółki.

bEicUpgD

Kutrzebę na funkcję prezesa zarządu powołano przy tym na mocy oświadczenia akcjonariusza Listella SA, który ma nieco poniżej 33 proc. akcji. poprzez fundusz zamknięty Progress. Uprawnienie osobiste tego akcjonariusza jest przewidziane statutem.

Zobacz również: LPP podbija niemiecki rynek. Nowy flagowy sklep Reserved w Berlinie

Obecnie zarząd spółki działa w następującym składzie: Julian Kutrzeba - prezes zarządu, Rafał Czapul - członek zarządu, Zbigniew Nasiłowski - członek zarządu.

bEicUpgJ

Kutrzeba zrezygnował przy tym z zasiadania w radzie nadzorczej. Również 2 lipca w skład rady został powołany Rafał Bauer, dotychczasowy prezes zarządu spółki. Tu też podano, że mianowanie jest na zasadzie "osobistego uprawnienia" statutowego, przysługującego Listella SA.

Obecnie rada nadzorcza spółki działa w składzie: Maciej Zientara - przewodniczący, Rafał Bauer - członek, Jakub Szumielewicz - członek/sekretarz, Piotr Szlachcic - członek oraz Marcin Ungier - członek.

Akcje spółki prawie nie zareagowały na zmiany w zarządzie. Od ponad roku znajdują się jednak w trendzie spadkowym, tracąc ponad 40 proc. w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

W ubiegłym roku spółka zarobiła 1,7 mln zł skonsolidowanego zysku, ale już w pierwszym kwartale była strata 2,3 mln zł przy niższych niż rok wcześniej przychodach. To mogło być jedną z przyczyn zmian na fotelu prezesa.

bEicUpgK

Notowania akcji Próchnika - 12 ostatnich miesięcy

Próchnik jest spółką handlową z branży odzieżowej, zlecającą produkcję projektowanych przez siebie kolekcji firmom zewnętrznym. Specjalizuje się w produkcji odzieży męskiej. Spółka jest notowana na GPW od pierwszej sesji giełdowej (16 kwietnia 1991 r.).

bEicUphe
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
KUBA1221
4 lata temu
Pruchnik - made in China,India,Indonesia.I ta stacza się bo obok sa firmy produkujące w tych samych państwach ale bez marki " Pruchnik" ale wyroby tańsze. Lidl,bIEDRONKA NADAL PRZODUJE W SPRZEDAŻY ART SPOŻYWCZYCH ALE WCHODZĄ W ART PRZEMYSŁOWE JAK ODZIEŻ.
tak
4 lata temu
Kreatury w miejscu dobrze prosperujących i dobrze zarządzanych firm . To prowadzi do skraju przepasci , odważnie zrobilismy krok do przodu .