Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Patryk Skrzat
Patryk Skrzat
|

Program Mama+. Emerytury dla matek, darmowe leki dla kobiet w ciąży

1910
Podziel się

PiS stawia na program Mama+. - Wprowadzamy premię dla matek, które szybko urodzą drugie dziecko - zapowiedziała Beata Szydło podczas sobotniej konwencji PiS. A to nie koniec nowości, które szykuje rząd.

Program Mama+. Emerytury dla matek, darmowe leki dla kobiet w ciąży
(ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bDJYDtSd

Była premier Beata Szydło rozpoczęła swoje wystąpienie podczas kongresu PiS od podsumowania dotychczasowych dokonań rządu z programem 500+ na czele. Szybko przeszła jednak do ofensywy i przedstawiła szykowane nowości.

- Największe nasze wyzwanie to, żeby rodziło się więcej dzieci – stwierdziła wicepremier Szydło. PiS chce namówić do tego Polki pieniędzmi. Program „Mama+” zakłada m.in. minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły minimum czwórkę dzieci, nawet jeśli nie pracowały.

Kolejną nowością jest premia dla matek za szybkie urodzenie drugiego dziecka.

bDJYDtSf

Na tym jednak nie koniec. - Wprowadzimy program darmowych leków dla matek w ciąży - zadeklarowała Szydło.

Szydło zdradziła, że wraz z minister Elżbietą Rafalską opracowywane jest rozwiązanie, które ma zapewnić dodatkowe, bezpłatne urlopy wychowawcze dla kobiet. Trwają również prace nad gwarancją miejsc dla dzieci w żłobkach i przedszkolach.

- Chcemy też wprowadzić dużo udogodnień dla mam - studentek - zapowiedziała Beata Szydło. Chodzi o ułatwienia w dostępie do urlopów dziekańskich i programy stypendialne dla młodych matek.

Bon dla niepracujących

Rząd PiS szykuje dodatki nie tylko dla kobiet, ale także dla młodzieży. Bon na sport i kulturę otrzymają niepracujący młodzi ludzie w wieku 16-20 lat.

bDJYDtSl
Zobacz także: Zobacz także: Wicepremier Beata Szydło o nowych projektach socjalnych

Była premier podkreślała, że poprzednie wybory jej partia zwyciężyła, choć była skazywana na porażkę.

bDJYDtSm

- Zwyciężyliśmy, bo wiedzieliśmy, że tego potrzebuje Polska. Dzisiaj musimy zrobić to po raz kolejny. Wbrew temu, co mówią ci, którzy nas krytykują. Wbrew problemom. Żebyśmy znowu powiedzieli "Polska jest najpiękniejsza". Musimy ciężko pracować i być wiernym wartościom, które zbudowały nasz obóz - podsumowała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJYDtSG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(1910)
hulio69
3 lata temu
jak to łatwo jest rozdawać cudze pieniądze ... bezmyslność PiS sięga zenitu, czego to nie zrobią , żeby sonadaże podwyższyć, ale na szczęście mamy inteligencję wśród obywateli i płazem wam to nie ujdzie...
Podatnik
3 lata temu
Szydło, jak przegrasz wybory to kupię ci całą Florydę, operację plastyczną i lepiej wyposażonego męża, naturanie za kasę podatników :)))
miro
3 lata temu
rozdawajmy bony leniom i nierobom a pracującym dowalajmy kolejne podatki.. zj. e. by
bDJYDtSH
ekonimista
3 lata temu
Mam dla niej nowy program: "SZYDŁO MINUS" !!!
eborko52
3 lata temu
Zaczyna sie rodzic państwo darmozjadow zyjacych na koszt podatnikow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona