Notowania

Mama+
14.04.2018 13:33

Program Mama+. Emerytury dla matek, darmowe leki dla kobiet w ciąży

PiS stawia na program Mama+. - Wprowadzamy premię dla matek, które szybko urodzą drugie dziecko - zapowiedziała Beata Szydło podczas sobotniej konwencji PiS. A to nie koniec nowości, które szykuje rząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Była premier Beata Szydło rozpoczęła swoje wystąpienie podczas kongresu PiS od podsumowania dotychczasowych dokonań rządu z programem 500+ na czele. Szybko przeszła jednak do ofensywy i przedstawiła szykowane nowości.

- Największe nasze wyzwanie to, żeby rodziło się więcej dzieci – stwierdziła wicepremier Szydło. PiS chce namówić do tego Polki pieniędzmi. Program „Mama+” zakłada m.in. minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły minimum czwórkę dzieci, nawet jeśli nie pracowały.

Kolejną nowością jest premia dla matek za szybkie urodzenie drugiego dziecka.

Na tym jednak nie koniec. - Wprowadzimy program darmowych leków dla matek w ciąży - zadeklarowała Szydło.

Szydło zdradziła, że wraz z minister Elżbietą Rafalską opracowywane jest rozwiązanie, które ma zapewnić dodatkowe, bezpłatne urlopy wychowawcze dla kobiet. Trwają również prace nad gwarancją miejsc dla dzieci w żłobkach i przedszkolach.

- Chcemy też wprowadzić dużo udogodnień dla mam - studentek - zapowiedziała Beata Szydło. Chodzi o ułatwienia w dostępie do urlopów dziekańskich i programy stypendialne dla młodych matek.

Bon dla niepracujących

Rząd PiS szykuje dodatki nie tylko dla kobiet, ale także dla młodzieży. Bon na sport i kulturę otrzymają niepracujący młodzi ludzie w wieku 16-20 lat.

*Zobacz także: Wicepremier Beata Szydło o nowych projektach socjalnych *

Była premier podkreślała, że poprzednie wybory jej partia zwyciężyła, choć była skazywana na porażkę.

- Zwyciężyliśmy, bo wiedzieliśmy, że tego potrzebuje Polska. Dzisiaj musimy zrobić to po raz kolejny. Wbrew temu, co mówią ci, którzy nas krytykują. Wbrew problemom. Żebyśmy znowu powiedzieli "Polska jest najpiękniejsza". Musimy ciężko pracować i być wiernym wartościom, które zbudowały nasz obóz - podsumowała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Mama+, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-04-2018

hulio69jak to łatwo jest rozdawać cudze pieniądze ... bezmyslność PiS sięga zenitu, czego to nie zrobią , żeby sonadaże podwyższyć, ale na szczęście mamy … Czytaj całość

14-04-2018

PodatnikSzydło, jak przegrasz wybory to kupię ci całą Florydę, operację plastyczną i lepiej wyposażonego męża, naturanie za kasę podatników :)))

14-04-2018

mirorozdawajmy bony leniom i nierobom a pracującym dowalajmy kolejne podatki.. zj. e. by

Rozwiń komentarze (1910)