Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Program Mieszkanie+. Projekt osiedla dla 3 tys. osób w Krakowie bez drogi dojazdowej

88
Podziel się:

Spółka BGK Nieruchomości ma pomysł, by "komunikację oprzeć o połączenia kolejowe". - Możliwe, że poprosimy PKP o zbudowanie nowego przystanku naprzeciwko osiedla - mówi przedstawiciel spółki.

Nie ma chętnego do wybudowania drogi dojazdowej do osiedla.
Nie ma chętnego do wybudowania drogi dojazdowej do osiedla. (BGKN)
bEKKEpBx

W ramach programu Mieszkanie+ w Krakowie ma powstać wielkie osiedle złożone z 30 bloków dla trzech tysięcy osób oraz szkoły, przedszkola i przychodni. Spółka BGK Nieruchomości przedstawiła projekt, który jednak nie uwzględnia wybudowania drogi dojazdowej.

Jak informuje RMF FM, inwestycja ma być zlokalizowana w południowej części Krakowa, pomiędzy osiedlem Kliny Zacisze a obwodnicą miasta. Obecnie znajdują się tam nieużytki. Budowa w ramach programu Mieszkanie+ ma ruszyć już w przyszłym roku, choć inwestycja jest obarczona istotnymi wadami.

Już teraz mieszkańcy okolicznych osiedli, które zostały wybudowane w ostatnich latach, narzekają na problemy komunikacyjne. Brakuje dróg dojazdowych o wysokiej przepustowości, a także odpowiedniej infrastruktury transportu zbiorowego.

bEKKEpBz
Zobacz także: Wideo: 100 tys. mieszkań do końca przyszłego roku w przygotowaniu

Nie wzięli tego pod uwagę pomysłodawcy wielkiego osiedla, które ma powstać w ramach rządowego programu Mieszkanie+. Drogi nie zamierza budować operator programu - państwowa spółka BGK Nieruchomości, która chce sfinansować jedynie budowę bloków mieszkalnych.

Do inwestycji drogowej nie kwapi się także miasto, które wskazuje, że nie może traktować spółki BGK Nieruchomości inaczej niż pozostałych inwestorów. "Jeżeli wymagamy, żeby prywatni deweloperzy wybudowali układ komunikacyjny, to tak też powinno być w tym przypadku" - brzmi stanowisko krakowskiego ratusza.

bEKKEpBF

Spółka BGK Nieruchomości ma dość oryginalny pomysł, by "komunikację oprzeć o połączenia kolejowe". - Możliwe, że poprosimy PKP o zbudowanie nowego przystanku naprzeciwko osiedla - mówi przedstawiciel spółki.

A co ze szkołą, przedszkolem i przychodnią, które są na przedstawionym przez BGK Nieruchomości projekcie? Spółka przekonuje, że powinny powstać takie placówki, ale nie wyjaśnia, kto miałby sfinansować ich budowę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEKKEpCa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(88)
Głęboka Myśl
3 lata temu
MON dowiezie wolaków na to osiedle niewidzialnymi helikopterami proroka smoleńskiego albo mieszkańcy dostaną elektryczne drony z tableta mitomana Matiego...
ja
3 lata temu
Standardem jest marnotrawstwo i grabież publicznych pieniędzy. Politycy (nie tylko w Polsce) zadłużają swoje kraje. Rozdawnictwo pomaga wygrywać wybory, a zaciskanie pasa nie jest popularne. Żeby jednak zwykły obywatel żył godnie i bezpiecznie finansowo, głównie sam musi o to zadbać. Do tego potrzebna jest edukacja zawodowa i minimum edukacji finansowej, by w coś głupiego nie wdepnąć i nie trwonić pieniędzy. Zobaczcie sobie ksiązke „Emery tura nie jset Ci potrzbena” Jest o zarządzaniu pieniędzmi i budowaniu majątku pomimo ograniczonych zarobków. Przyjdzie czas, gdy trzeba będzie przejść na emeryturę i oby ten państwowy zasiłek nie był wszystkim, co mamy.
tomo
3 lata temu
Mam mieszkanie na Klinach. Z tego co przeglądałem MPZP to na terenie gdzie ma powstać osiedle, jest planowana droga łącząca zakopiankę z wylotem na skawinę. Więc co do drogi, to bym tak nie psioczył. Problem jest zgoła inny. Miasto pozwoliło na zabudowę klinów już 20 lat temu, a jeszcze nie wybudowało tam żadnej szkoły. Dzieciaki chodzą do starej szkoły na 3 zmiany, uczą się do 18-tej, po piwnicach, a na zajęcia z WF-u muszą gdzieś jezdzić. Przedszkole otwarli 2 lata temu, jak już dzieci z tych osiedli dawno wyrosły. A gdzie reszta? To pytanie do Majchrowskiego, który jak zwykle znajduje pieniądze na uatrakcyjnienie miasta dla turystów, a gdzieś ma mieszkańców i ich potrzeby. Metro chcą budować a na szkoły i lokalne drogi nie mają. Kpina.
bEKKEpCb
heh
3 lata temu
No i dobrze nie potrzeba nam więcej samochodów w Krakowie. Niech im metro zbudują, mogą też łącznicę kolejową pociagnąć z Swoszowic np. do Balic.
Ale to jyz by...
3 lata temu
Taka Nowa mała Huta
...
Następna strona