Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
10.03.2016 16:45

Projekt dużej ustawy medialnej będzie gotowy do końca marca

Projekt dużej ustawy medialnej, wraz z projektem nowego systemu finansowania mediów publicznych, będzie gotowy do końca marca. Poinformował o tym wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Krzysztof Czabański. W kwietniu dokument ma trafić do parlamentu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulmika/WP)

W myśl przygotowywanych przepisów, media publiczne, czyli Telewizja Polska, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa, przestaną być spółkami prawa handlowego. Jak powiedział Krzysztof Czabański, chodzi o to, by nadawcy publiczni nie ulegali komercjalizacji, zwiększyć ma się też ich przejrzystość finansowa.

Ustawa będzie szeroko określać misję Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego powiedział, że większy nacisk zostanie położony na politykę historyczną oraz promocję i ochronę dobrego imienia Polski.

Nad prawidłowością funkcjonowania mediów publicznych czuwać ma wybierana na 6-letnią kadencję Rada Mediów Narodowych. Będzie dbała o to, by nadawcy publiczni wypełniali misję. Jej zadaniem będzie też oddzielenie świata polityki i mediów - zapowiada Krzysztof Czabański.

Wiceminister dodał, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji corocznie musiała uzyskiwać aprobatę parlamentu i prezydenta, w przypadku nowej instytucji tego nie będzie.

Projekt finansowania ma być oparty na powszechnej składce audiowizualnej, pobieranej wraz z opłatą za energię elektryczną.

Tagi: media, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz