Notowania

Prokurator sprawy Amber Gold może usłyszeć zarzuty. Po miesiącu umorzyła sprawę

Prokuratorzy chcą ją postawić przed sądem w związku ze sprawą Amber Gold.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)
Prokuratorzy chcą ją postawić przed sądem w związku ze sprawą Amber Gold.

Zarzut niedopełniania obowiązków i przekroczenia uprawnień może usłyszeć gdańska prokurator, która zajmowała się sprawą Amber Gold – dowiedział się onet.pl. Prokuratorzy chcą ją postawić przed sądem.

Do sądu dyscyplinarnego wniosek o uchylenie immunitetu prokurator Barbary Kijanko wniosła Prokuratura Okręgowa w Legnicy - podaje onet.pl. Pani prokurator przeszła w ubiegłym roku w stan spoczynku, ale między 2009 a 2012 rokiem, zdaniem Zbigniewa Ziobry podejmowała szereg złych decyzji, za sprawą których swobodzie działał twórca piramidy finansowej Marcin P.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal onet.pl ze źródeł znających kulisy śledztwa, uchylenie immunitetu emerytowanej prokurator pozwoli postawić jej co najmniej zarzuty niedopełniania obowiązków i przekroczenia uprawnień.

Komisja ds. Amber Gold. Burzliwe przesłuchanie Marcina P.:

Sprawa Amber Gold ciąży prokurator. Mimo doniesienia KNF, w 2009 roku po zaledwie miesiącu umorzyła sprawę – pisze onet.pl.

Po zażaleniu złożonym przez Komisję Nadzoru Finansowego, sąd nakazał jej dalej prowadzić sprawę. Znów nie doceniła wagi sytuacji i nie zażądała nawet od spółki dokumentacji finansowej dając jednocześnie wiarę zeznaniom Marcina P.

- Jej nieporadność była szokująca. Lekceważyła nawet informacje, że Amber Gold nie składa sprawozdań finansowych, a Marcin P. był karany za oszustwa. Notorycznie nie wypełniała decyzji sądu, który wyraźnie wskazywał, co należy ustalić w sprawie – zdradził onetowi ich anonimowy informator.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Amber Gold, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-05-2018

lukiu towarzysza putina zgniłaby w łagrze "Czarny delfin"

10-05-2018

tdkjuż udaje chorą, ale powinna zgnić w .... jak piszą inni i stracić cały majątek!

09-05-2018

Janekciekawi mnie ile lat ma ta pani i ile nas wszystkich kosztuje jej stan spoczynku

Rozwiń komentarze (76)