Notowania

polscy rolnicy
12.12.2018 14:52

Protest rolników na A2 zawieszony. Protestujący odblokowali autostradę, ale stawiają warunki

Po ośmiu godzinach, około godziny 15., rolnicy zdecydowali o opuszczeniu barykady i odblokowaniu drogi. Wcześniej do protestujących przyjechał minister rolnictwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Grochocki/East News)

Rolnicy kończą protest na A2. - Rozchodzimy się. Nie będziemy uprzykrzać życia kierowcom - zapowiedział przedstawiciel protestujących Michał Kołodziejczak. Na ręce ministra rolnictwa przekazali swoje żądania. - Czekamy na odniesienie się do naszych dokumentów - zapowiedzieli rolnicy. Dodali, że protest został zawieszony, dali ministrowi 2 tygodnie na odpowiedź.

Policja wypisała protestującym mandaty. Teraz stara się umożliwić przejazd samochodom.

Około godziny 14:20 sytuacja zrobiła się gorąca. Policja wezwała rolników do odblokowania autostrady. Policja zagroziła zastosowaniem środków przymusu bezpośredniego w razie niezastosowania się do poleceń. Dopiero po 40 minutach protestujący zwolnili przejazd.

Przypomnijmy, że protest rolników na autostradzie A2 rozpoczął się przed godziną 7 rano. Na wysokości nieczynnych bramek w okolicy Pruszkowa grupa kilkudziesięciu osób zablokowała przejazd.

Po godz. 10 na miejsce protestu przyjechał minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, aby osobiście negocjować z rolnikami. Zaprosił rolników na komisję rolnictwa, ale ci wymogli prowadzenie rozmów na miejscu, przed obiektywem kamer.

Oświadczenie dotyczące strajku rolnicy opublikowali na Facebooku:

Po ostrej wymiany zdań między rolnikami, a ministrem rozmowy zawieszono. Po chwili rozmowy zostały jednak wznowione. Wciąż było gorąco. Ardanowski stwierdził, że nie poda się do dymisji, a między innymi tego domagali się rolnicy.

Około godz. 13 minister porozumiał się z rolnikami w kwestii dalszych negocjacji. Termin ma zostać ustalony jeszcze przed świętami. Rolnicy pożegnali ministra brawami. Ten przed odjazdem wspólnie z rolnikami odśpiewał "Rotę".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Tagi: polscy rolnicy, protest rolników, rolnicy, a2, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-02-2019

obsNie rozumiem - blokuje sie drogi i zgloszony postulat to dymisja ministra a nawet premiera To ma im poprawic byt? A rozmowy o konkretnych problemach i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)