Notowania

protest rolników
02.02.2015 11:50

Protest rolników. Zablokowali drogę nr 2 pod Siedlcami

To pierwsza z blokad, która stanęła po zapowiedziach rolniczego OPZZ. W kolejnych dniach, mają pojawić się następne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Przemysław Piątkowski)

Zgodnie z zapowiedzią, krótko po godz. 10, grupa rolników wraz z ciągnikami i maszynami pojawiła się na drodze w Zdanach pod Siedlcami. Zablokowali oni krajową dwójkę protestując przeciwko tragicznej - ich zdaniem - sytuacji na wsi.

Krajowa dwójka pomiędzy Siedlcami a Międzyrzecem Podlaskim jest nieprzejezdna. Policja zorganizowała objazdy. Auta osobowe omijają blokadę drogami lokalnymi. Samochody ciężarowe jadące od strony Warszawy, na rondzie w Białkach pod Siedlcami kierowane są na drogę krajową numer 63 w kierunku Radzynia Podlaskiego i stamtąd na 19-tkę do Międzyrzeca Podlaskiego. W przeciwnym kierunku ruch odbywa się podobnie.

Protestują przedstawiciele różnych gałęzi produkcji rolnej, bo jak można usłyszeć, wszędzie sytuacja się pogarsza. Hodowcy trzody chlewnej odczuwają gwałtowne spadki cen po wprowadzeniu rosyjskiego embarga i wykryciu w Polsce przypadków afrykańskiego pomoru świń. Producenci bydła mięsnego szacują straty po dwuletnim zakazie uboju rytualnego, producenci mleka obawiają się wysokich kar za ubiegłoroczną nadprodukcję. Właściciele upraw, takich jak zboża, ziemniaki czy kukurydza chcą odszkodowań za szkody, jakie wyrządzają dziki.

To pierwsza z blokad, która stanęła po zapowiedziach rolniczego OPZZ. W kolejnych dniach, mają pojawić się następne. Gdzie? Jeszcze nie wiadomo. Być może szef organizacji Sławomir Izdebski zapowie to podczas zaplanowanej na godz. 13 konferencji prasowej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: protest rolników, blokada, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz