Notowania

protest rolników
27.02.2015 10:48

Protest rolników. Zablokowane tory na linii Warszawa-Moskwa

Nie wykluczają także dalszych protestów, jeśli nie zostaną spełnione ich postulaty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Przemysław Piątkowski)

Zaostrza się rolniczy protest. Kilkanaście minut po godzinie 10 strajkujący zablokowali tory na międzynarodowej trasie Warszawa - Moskwa. Zapowiadają też kolejne blokady.
Jak powiedział przewodniczący rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski, zablokowana jest trasa kolejowa w miejscowości Borki-Kosiorki. Leży ona na trasie międzynarodowego połączenia pomiędzy Warszawą a Moskwą. Zapowiedział również kolejne blokady torów, jeśli rząd nie przystanie na rolnicze postulaty.

- _ W tej chwili przejazd jest zablokowany, wstrzymany jest ruch pociągów. Przez kilka godzin rolnicy będą protestować, po czym blokada zostanie przerwana _ - zapowiedział Izdebski. - _ Jest to protest ostrzegawczy, który ma uświadomić ministrowi Sawickiemu, że jesteśmy zdeterminowani. _

Szef rolniczego OPZZ zapowiedział również, że nie wyklucza dalszych blokad torów w przyszłym tygodniu. Mają one mieć miejsce na terenie całego kraju.

Zaostrzenie protestów to realizacja zapowiedzi Sławomira Izdebskiego sprzed kilku dni. Protestujący rolnicy domagają się już nie tylko uwzględnienia ich postulatów dotyczących między innymi zwiększenia opłacalności produkcji, ale też dymisji ministra Marka Sawickiego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/m335145.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protest-rolnikow-strajkujacy-spedzili-noc,85,0,1717589.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rolnicy nie rezygnują. Nocowali pod KPRM Zapowiadają, że protest zakończą dopiero wtedy, gdy rząd spełni ich postulaty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/m334935.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/protesty-rolnikow-ewa-kopacz-jest-zgoda-na,48,0,1715504.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kopacz: manifestacje tak, miasteczko nie Do tej pory nie wpłynęły od rolników dokumenty wymagane do uzyskania zgody na zajęcie pasa drogowego i rozbicie miasteczka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/m334849.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protest-rolnikow-szykuja-ogolnopolska-akcje,176,0,1714608.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rolnicy nie rezygnują. Zmieniają formę strajku Szef rolniczego OPZZ zapowiada dalsze protesty. do stolicy przyjadą tysiące rolników.
Tagi: protest rolników, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2019

TATAKCham chamem na wieki wiekow amen!Tak mowil Pan Zagloba i miał racje !

Rozwiń komentarze (1)