Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protestują pracownicy zakładów należących do Solorza-Żaka. Pracodawca zwalnia i obniża pensje

0
Podziel się:

Protest pracowników jednego z największych wytwórców prądu w Polsce kontrolowanego przez Zygmunta Solorza-Żaka (na zdj.) Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Kilkuset z nich blokowało po południu rondo w Pątnowie.

Protestują pracownicy zakładów należących do Solorza-Żaka. Pracodawca zwalnia i obniża pensje
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

To pierwsza z serii akcji jakie planują zorganizować związkowcy. Po tym jak nie udało im się porozumieć z pracodawcą w sprawie zwolnień i obniżki płac, zamierzają walczyć do skutku.

- Nie mamy już nic do stracenia. Chcemy tylko pracy i godnej płacy - mówili przedstawiciele związków zawodowych działających w Zespole. Jeden z protestujących powiedział reporterowi Radia Merkury, że po zamknięciu kopalni i elektrowni w poszukiwaniu pracy będzie musiał wyjechać z miasta.

Inna protestująca stwierdziła, że w spółkach sytuacja jest bardzo dobra, a mimo to sytuacja pracowników jest coraz gorsza. Uczestnicy i świadkowie protestu byli proszeni o przyczepianie flag do samochodów w geście poparcia protestujących.

ZE PAK jest kontrolowana przez najbogatszego Polaka - Zygmunta Solorza. Prezesem Zespołu jest od lutego Aleksander Grad, były minister skarbu. Firma między innymi z powodu spadających cen prądu zmuszona jest do restrukturyzacji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)